10. Półmaraton Warszawski 2015: zdjęcia, wyniki

obrazek_news

Wiosna nie zawiodła 13 tysięcy biegaczy. Pogoda straszyła, ale dopisała. Padł rekord frekwencji, podium dla Kenijczyków… i dwóch Polek. Zobacz galerię i wyniki z 10. Półmaratonu Warszawskiego.

Ostatni weekend Marca nie zawiódł. Pogodowo było lepiej niż wszyscy straszyli i zapowiadali. Frekwencja była najlepsza spośród wszystkich edycji Półmaratonu Warszawskiego. Na starcie pojawiło się 12 996 zawodników. Pochwalić należy organizację, większość spraw została naprawdę dopracowana, udowadniając, że polskie biegi masowe rosną w siłę. I tylko za słabe oznakowanie trasy budzi mały niesmak – dostaliśmy sporo głosów, że zawodnicy nie wiedzieli, na którym kilometrze się znajdują. Tutaj uwaga do organizatorów o poprawkę!

EXPO przed 10. Półmaratonem Warszawskim

Przez 2 dni na Stadionie Narodowym biegacze mogli odbierać pakiety startowe i zobaczyć co w biegowym świecie piszczy

Podium dla Kenii

Zwycięzcą 10. PZU Półmaratonu Warszawskiego został Limo Kiprop (Kenia), który dystans 21 km i 97,5  m pokonał w 01:00:52. Na podium stanęli także: John Lotiang (Kenia) z czasem 01:01:17 oraz Boniface Kongin (Kenia) który pokonał trasę półmaratonu w 01:02:10.

Etiopia bierze złoto, srebro i brąz dla Polski

Najszybszą kobietą 10. PZU Półmaratonu została Amane Beriso (Etiopia), która na metę dotarła w czasie 01:10:54. Na podium znalazły się również dwie nasze rodaczki: Katarzyna Kowalska (Polska) na mecie z czasem 01:12:10 oraz Dominika Nowakowska (Polska) z czasem 01:12:37.