12 sierpnia ruszają ME w Zurychu – Polska reprezentacja liczy 60 lekkoatletów

obrazek_news

60. sportowców liczyć będzie lekkoatletyczna reprezentacja Polski na rozpoczynające się już 12 sierpnia w Zurychu 22. Mistrzostwa Europy. . 

Nasz zespół będzie trzecim największym w historii. Więcej biało-czerwonych o medale czempionatu Starego Kontynentu walczyło jedynie 4 lata temu w Barcelonie (71 osób) oraz w 1971 roku w Helsinkach (65 zawodników). Przypominajmy, że w 2010 roku z Hiszpanii nasz zespół wrócił z 9 medalami, w tym trzema złotymi (Piotr Małachowski, Tomasz Majewski, Marcin Lewandowski). 

 

– Liczę, że nasi zawodnicy przywiozą z Zurychu 10 medali. – mówi prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Jerzy Skucha.

Wysokie lokaty z Polaków na listach europejskich zajmują m.in. Anita Włodarczyk, Justyna Kasprzycka, Piotr Małachowski czy Paweł Fajdek. Po wczorajszych biegach na 400 metrów kobiet i mężczyzn możemy także liczyć na udane występy w Zurychu w sztafetach. Dobrą formą imponuje m.in. Jakub Krzewina, który plasuje się na 4. Miejscu w europejskich tabelach biegu na 400 metrów. Warto jednak zaznaczyć, że lider tabel – Czech Pavel Maslák – jest kontuzjowany i w Zurychu nie pobiegnie.

Poniżej prezentujemy pełny skład Reprezentacji Polski na 22. Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce (Zurych, 12-17 sierpnia 2014).

Kobiety

Imię i nazwisko

Konkurencja

Małgorzata Hołub

bieg na 400 metrów
sztafeta 4 x 400 metrów

KL Bałtyk Koszalin

51.95

51.95

Justyna Święty

bieg na 400 metrów
sztafeta 4 x 400 metrów

AZS-AWF Katowice

52.22

52.22

Patrycja Wyciszkiewicz

bieg na 400 metrów
sztafeta 4 x 400 metrów

SL Olimpia Poznań

51.56

52.14

Angelika Cichocka

bieg na 800 metrów
bieg na 1500 metrów

ULKS Talex Borzytuchom

2:00.20
4:06.50

2:00.30
4:07.55

Joanna Jóźwik

bieg na 800 metrów

AZS-AWF Warszawa

2:01.32

2:01.32

Renata Pliś

bieg na 1500 metrów
bieg na 5000 metrów

MKL Maraton Świnoujście

4:03.50
15:18.75

4:05.40
15:18.75

Karolina Jarzyńska

bieg na 10 000 metrów

MKL Toruń

31:43.51

32:03.57

Karolina Kołeczek

bieg na 100 metrów przez płotki

UKS Trójka Sandomierz

12.94

12.94

Joanna Linkiewicz

bieg na 400 metrów przez płotki

KS AZS AWF Wrocław

55.98

55.98

Katarzyna Kowalska

bieg na 3000 metrów z przeszkodami

LKS Vectra Włocławek

9:26.93

9:38.10

Paulina Buziak

chód na 20 kilometrów

OTG Sokół Mielec

1:29:44

1:31:47

Agnieszka Dygacz

chód na 20 kilometrów

AZS-AWF Katowice

1:28:58

1:28:58

Anna Jagaciak-Michalska

trójskok

MKS Juvenia Puszczykowo

14.25

14.20

Justyna Kasprzycka

skok wzwyż

KS AZS AWF Wrocław

Kamila Lićwinko

skok wzwyż

KS Podlasie Białystok

Anna Rogowska

skok o tyczce

SKLA Sopot

Anita Włodarczyk

rzut młotem

RKS Skra Warszawa

78.46

78.17

Iga Baumgart

sztafeta 4 x 400 metrów

BKS Bydgoszcz

Agata Bednarek

sztafeta 4 x 400 metrów

AZS Łódź

Mężczyźni

Imię i nazwisko

Konkurencja

Robert Kubaczyk

bieg na 100 metrów
sztafeta 4 x 100 metrów

OŚ AZS Poznań

10.35

10.37

Karol Zalewski

bieg na 200 metrów
sztafeta 4 x 100 metrów

KS AZS UWM Olsztyn

20.41

20.42

Łukasz Krawczuk

bieg na 400 metrów
sztafeta 4 x 400 metrów

WKS Śląsk Wrocław

45.65

45.65

Jakub Krzewina

bieg na 400 metrów
sztafeta 4 x 400 metrów

WKS Śląsk Wrocław

45.11

45.11

Rafał Omelko

bieg na 400 metrów
sztafeta 4 x 400 metrów

KS AZS AWF Wrocław

45.66

45.66

Adam Kszczot

bieg na 800 metrów

RKS Łódź

1:43.30

1:44.50

Artur Kuciapski

bieg na 800 metrów

AZS-AWF Warszawa

1:46.04

1:46.04

Marcin Lewandowski

bieg na 800 metrów
bieg na 1500 metrów

SL WKS Zawisza Bydgoszcz

1:43.79
3:38.19

1:44.24
3:38.19

Dominik Bochenek

bieg na 110 metrów przez płotki

SL WKS Zawisza Bydgoszcz

13.44

13.47

Artur Noga

bieg na 110 metrów przez płotki

KS AZS AWF Kraków

13.26

13.51

Patryk Dobek

bieg na 400 metrów przez płotki
sztafeta 4 x 400 metrów

SKLA Sopot

49.52

49.52

Mateusz Demczyszak

bieg na 3000 metrów z przeszkodami

WKS Śląsk Wrocław

8:22.38

8:22.38

Krystian Zalewski

bieg na 3000 metrów z przeszkodami

UKS Barnim Goleniów

8:16.20

8:16.20

Błażej Brzeziński

bieg maratoński

WKS Śląsk Wrocław

2:12:17

2:15:04

Marcin Chabowski

bieg maratoński

STS Pomerania Szczecinek

2:10:07

2:11:23

Yared Shegumo

bieg maratoński

AZS-AWF Warszawa

2:10:34

2:10:41

Henryk Szost

bieg maratoński

WKS Grunwald Poznań

2:07:39

2:08:55

Rafał Fedaczyński

chód na 20 kilometrów

AZS-AWF Katowice

1:20:18

1:20:18

Rafał Augustyn

chód na 50 kilometrów

OTG Sokół Mielec

3:45:32

3:45:32

Łukasz Nowak

chód na 50 kilometrów

OŚ  AZS Poznań

3:42:47

3:42:47

Grzegorz Sudoł

chód na 50 kilometrów

KS AZS AWF Kraków

3:41:20

3:52:53

Tomasz Jaszczuk

skok w dal

MKS Pogoń Siedlce

Adrian Strzałkowski

skok w dal

MKS Aleksandrów Łódzki

Wojciech Theiner

skok wzwyż

AZS-AWF Katowice

Piotr Lisek

skok o tyczce

OSOT Szczecin

Robert Sobera

skok o tyczce

KS AZS AWF Wrocław

Paweł Wojciechowski

skok o tyczce

SL WKS Zawisza Bydgoszcz

Tomasz Majewski

pchnięcie kulą

AZS AWF Warszawa

21.95

21.04

Jakub Szyszkowski

pchnięcie kulą

WKS Śląsk Wrocław

20.32

20.09

Piotr Małachowski

rzut dyskiem

WKS Śląsk Wrocław

71.84

69.28

Robert Urbanek

rzut dyskiem

MKS Aleksandrów Łódzki

66.93

65.75

Paweł Fajdek

rzut młotem

KS Agros Zamość

82.37

82.37

Szymon Ziółkowski

rzut młotem

OŚ AZS Poznań

83.38

76.58

Łukasz Grzeszczuk

rzut oszczepem

RKS Skra Warszawa

84.77

84.77

Kamil Kryński

sztafeta 4 x 100 metrów

KS Podlasie Białystok

Dariusz Kuć

sztafeta 4 x 100 metrów

SL WKS Zawisza Bydgoszcz

Kamil Masztak

sztafeta 4 x 100 metrów

WKS Grunwald Poznań

Adam Pawłowski

sztafeta 4 x 100 metrów

OŚ AZS Poznań

Andrzej Jaros

sztafeta 4 x 400 metrów

KS Agros Zamość

Kacper Kozłowski

sztafeta 4 x 400 metrów

KS AZS UWM Olsztyn

Michał Pietrzak

sztafeta 4 x 400 metrów

AZS-AWF Katowice