Startuje w triathlonie i biegach ekstremalnych. Od najmłodszych lat związany z dziennikarstwem i sportem. Studiował Dziennikarstwo spec. foto na UW,...

Natalia z 4RUN Team przygotowuje się do swojego debiutu w półmaratonie. W ostatnią niedzielę wakacji zmierzy się 21 km na trasie 3. BMW Półmaratonu Praskiego. Jak będzie wyglądała edycja 2016?

BMWPóBmaratonPraski

Tradycyjnie w ostatnią niedzielę wakacji ulicami prawobrzeżnej Warszawy kilka tysięcy uczestników BMW Półmaratonu Praskiego pokona 21 km 97 m. Trzecia edycja imprezy zaplanowana została dokładnie na 28 sierpnia 2016, a towarzyszyć jej będzie 4F Piątka Praska – bieg na dystansie 5 km. Natalia z 4RUN Team Warszawa jest już zapisana i właśnie toczy niezłą walkę z własną formą, słabościami i siłą woli. Wszystko po to, aby ukończyć z satysfakcją i bez bólu, swój pierwszy półmaraton. Rejestracja do obu biegów trwa na stronie organizatora.

przygotowania do 3. BMW Półmaratonu PRaskiego 2016
Natalia z 4RUN Team Warszawa; przygotowuje się do swojego pierwszego półmaratonu

3. BMW Półmaraton Praski 2016: trasa

trasa_biegu BMW Półmaraton PRaski 2016-PROFIL

Brazylijskie kolory na trasie idealnej do rekordów: dzięki żółtej koszulce 4F, jaką uczestnicy półmaratonu otrzymają w pakiecie startowym, odbywającą się tydzień po igrzyskach w Rio de Janeiro stołeczna impreza nabierze „brazylijskich kolorów”.

koszulki BMW PP

Start podobnie jak w ubiegłym roku odbędzie się z Al. Zielenieckiej, ale tym razem uczestnicy skierują się ul. Grochowską. Na rondzie Wiatraczna skręcą w Al. Waszyngtona, a stamtąd kierunek Saska Kępa – ul. Francuską i Zwycięzców, Saska i Egipska. Dalej trasa poprowadzi znanymi arteriami Gocławia, następnie biegacze dotrą na Wał Miedzeszyńskim i po nawrotce przy ul. Kadetów czeka ich długa i szybka prosta do Wybrzeża Szczecińskiego. Ostatnie kilometry to ponownie klimaty prawdziwej warszawskiej Pragi, czyli m. in. ulica Targowa i Zamoyskiego. Meta zlokalizowana będzie w Parku Skaryszewskim, a tuż za nią czekać będą medale, punkt odżywiania i regeneracji, a dalej miasteczko dla biegaczy i kibiców.

 

Trasa z atestem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki

Trasa, posiadająca atest PZLA, pozwoli nie tylko przebiec najważniejszymi szlakami Pragi, ale również sprzyjać będzie biciu rekordów życiowych. Nie ma na niej znacznych wzniesień, ani kluczenia krętymi uliczkami.

BMW Półmaraton Praski w 2015 r. uhonorowany został certyfikatem najwyższej kategorii European Athletics Running for All (przyznawany biegom reprezentującym wysoki poziom bezpieczeństwa i ochrony oraz wysoką jakość usług). Impreza odbywa się pod patronatem Prezydent m.st. Warszawy i Burmistrza Dzielnicy Praga Południe. Tegoroczna edycja została wpisana w program obchodów 100-lecia przyłączenia Pragi do granic Warszawy.

3. BMW Półmaraton Praski 2016: zapisy i ceny

IMG_7007

Koszt pakietu startowego, do końca lipca, to 79 zł. Rejestracja odbywa się przez stronę www.bmwpolmaratonpraski.pl

Bieg towarzyszący: sprawdź się na 5 km

IMG_7896

4F Piątka Praska: nowością praskiej imprezy będzie bieg na dystansie 5 km. 4F Piątka Praska to wyścig dedykowany zarówno osobom, które rozpoczynają przygodę z joggingiem, jak i doświadczonym biegaczom, potrzebującym rywalizacji na takim dystansie do budowania szybkości. Start na 5 km nastąpi wraz ze startem półmaratonu. O godz. 8.30 uczestnicy obu biegów ruszą na trasę. Przed 3. kilometrem zlokalizowany będzie punkt nawodnienia. Z Al. Waszyngtona półmaratończycy udadzą się dalej, w kierunku Saskiej Kępy, a biegacze „piątki” skierują się ulicą Międzynarodową do mety, zlokalizowanej w Parku Skaryszewskim.

Do udziału w biegu (oczywiście oprócz Natalii z 4RUN Team Warszawa 🙂 ) szykuje się m.in. Iwona Lewandowska, która wcześniej wystartuje w olimpijskim maratonie.

„Niektórym wydaje się, że krótkie biegi są dla początkujących, ale doświadczeni zawodnicy właśnie w rywalizacji na 5 i 10 km +szukają prędkości+. Im lepsze rekordy życiowe na krótszych dystansach tym łatwiej się potem pokonuje się maratony” – mówiła zwyciężczyni pierwszej edycji BMW Półmaratonu Praskiego.

Cena startu na 5 km? Koszt pakietu startowego biegu na 5 km do końca lipca wynosi 50 zł. Znajdzie się w nim koszulka techniczna.

Miasteczko w Parku Skaryszewskim

IMG_7028

Wzorem ubiegłorocznej edycji, na polanach i alejkach Parku Skaryszewskiego organizatorzy zbudują miasteczko, pełne atrakcji dla kibiców, podkreślające potencjał rekreacyjny tego terenu. Znajdzie się w nim m.in. strefa relaksu, strefa zdrowia i strefa sportu dla dzieci.

BMW Półmaraton Praski odbywa się od 2014 roku. W ubiegłorocznej edycji metę tego największego stołecznego półmaratonu prawobrzeżnej Warszawy przekroczyło blisko 6000 osób z 26 krajów. Najszybszy był medalista mistrzostw Polski Marcin Chabowski – 1:03.52, a wśród kobiet Kenijka Cheboi Gladys Jerotich (1:15.52). Na 12. pozycji w damskim gronie z wynikiem 1:32.00 uplasowała się mistrzyni świata w maratonie z Tokio (1991) Wanda Panfil.