35. Bieg Piastów coraz bliżej

obrazek_news

Już za 50 dni XXXV Bieg Piastów. Po raz kolejny Polana Jakuszycka zapełni się sympatykami biegów narciarskich, których z roku na rok w naszym kraju przybywa.

Pisaliśmy już wcześniej o narciarstwie biegowym jako propozycji zimowego treningu przed sezonem. Ci, którzy mają już w tej dziedzinie jakieś umiejętności, mogą spróbować swoich sił w otwartym biegu. Bieg Piastów jest ku temu doskonałą okazją.

W tym roku „Festiwal Narciarstwa Biegowego”, jak nazywają swoją imprezę organizatorzy, odbędzie się w dniach od 4 do 6 marca.

Pierwszego dnia imprezy – w piątek – odbędzie się bieg na 10 km stylem klasycznym. W sobotę wystartują uczestnicy biegów na 50 km i 26km stylem klasycznym, a w międzyczasie rywalizację stoczą najmłodsi w tzw. Biegu Przedszkolaka (na dystansie 150m). Ostatniego dnia na trasę wyruszą zawodnicy, którzy będą mieli do pokonania 50km i 30 km stylem dowolnym. Rywalizację stoczą także „zuchy”, którzy zmierzą się z półkilometrową trasą.

Do końca stycznia opłata startowa wynosi 100 zł, po tym terminie chętni będą musieli zapłacić o 50 zł więcej. Ostateczny termin zgłoszeń upływa 14.lutego, a więc czasu zostało już niewiele. Warto więc zarezerwować sobie pierwszy marcowy weekend i stanąć na starcie tego wyjątkowego biegu. Szczegółowe informacje dotyczące tras,opłat i noclegów a także wyniki z lat poprzednich znaleźć można na oficjalnej stronie organizatora.

Źródło materiałów foto:

http://www.bieg-piastow.pl