4RUN Team na Zugspitz Ultratrail 2015
Startuje w triathlonie i biegach ekstremalnych. Od najmłodszych lat związany z dziennikarstwem i sportem. Studiował Dziennikarstwo spec. foto na UW,...

obrazek_news

Ultratrail i wspinaczka na masyw Zugspitz w Alpach, łamanie granicy własnych możliwości. Zobaczcie najtrudniejszy bieg w Niemczech.

Biegi ultra: szczyt możliwości?

Biegi ultra z założenia są po to, aby przekraczać granicę własnych możliwości. Edycja 2015, najtrudniejszego biegu Ultra w Niemczech, pokazała zupełnie nowy wymiar zmagań z trasą i własnymi słabościami. Jeżeli wszystko zwraca się przeciwko biegaczom, to nawet wspięcie się na wyżyny własnych możliwości nie pomoże w walce z tak trudnymi warunkami. Bieg na alpejski masyw Zugspitz, leżący na granicy Niemiec i Austrii to walka nie tylko z samym sobą, ale również z pogodą.

Osobiście doświadczyli tego zawodnicy 4RUN Team, którzy startowali w tegorocznej edycji. Na listach startowych pojawiły się nazwiska z ponad 50 państw. Udział w biegu wzięło ponad 2200 atletów. Nie mieli łatwego zadania: na trasie spotkały ich wszystkie nieszczęścia, jakie oferuje ultra trail: śnieg, deszcz i wiatr. Najlepiej w walce ze zmaganiami poradzili sobie Michael Arend z Niemiec wśród mężczyzn i Simona Morbelli z Włoch wśród kobiet.

Zugspitz Ultratrail 2015 – w liczbach 

5 morderczych dystansów:

·       Ultratrail: 100 km / 5.380 m przewyższenia

·       Supertrail XL: 78,5 km / 4.106 m przewyższenia

·       Supertrail: 60,1 km / 2.920 m przewyższenia,

·       Basetrail XL: 35,6 km / 1.843 m przewyższenia

·       Basetrail: 25,1 km / 1595 m przewyższenia

2 kraje na trasie: Niemcy i Austria 

8 kategorii zawodników 

Wideo z Zugspitz 2014 (teogoroczne wkrótce)