4RUN Team w roli pacemakerów.
Startuje w triathlonie i biegach ekstremalnych. Od najmłodszych lat związany z dziennikarstwem i sportem. Studiował Dziennikarstwo spec. foto na UW,...

obrazek_news

Kim jest pacemaker? Popularny zając? Mocnym gościem, który dowozi do mety innych biegaczy w wyznaczonym czasie. Bez szarpania, mądrze i równomiernie. Pozwala bić rekordy, kontrolować tempo.

Byłeś kiedyś Pacemekerem? Zadałem takie pytanie moim klubowym kolegom po telefonie od głównego dowodzącego w Półmaratonie Philips`a – Henryka Paskala. Odpowiedzi były różne, ale decyzja była jedna. Wszyscy podchwycili temat i tym sposobem powstała 4RUNowa grupa pacemakerów na 25. Międzynarodowy Półmaraton Philipsa w Pile.

Kim jest pacemeker? To angielskie słowo można przetłumaczyć jako lider nadający tempo w wyścigu. Inaczej mówiąc pacemaker to „zawodnik nadający tempo podczas zawodów i mający za zadanie doprowadzić grupę biegaczy do mety w określonym czasie”. 

Takie też zadanie postawiliśmy sobie przed zawodami. Czy udało nam się to ? Myślę, że tak. Świadczą o tym liczne podziękowania, które odebraliśmy po biegu.  Również czasy, które uzyskaliśmy na mecie, pokazują, że dobrze wykonaliśmy swoja robotę.

Dlatego też w imieniu Zarządu Klubu Biegowego 4RUN Team chciałbym wszystkim pacemakerom podziękować za to, że zgodziliście się pobiec pod naszym szyldem i pomóc innym w osiągnięciu założonego celu. Jesteście Wielcy!

Oficjalne czasy pacemekerów 25. Międzynarodowego Półmaratonu Philipsa w Pile:

Grupa zawodników prowadzona na czas 1:30:

–      Miłosz Czechowicz – 1:29:54

–      Piotr Sikorski – 1:29:56

Grupa zawodników prowadzona na czas 1:40:

–      Przemysław Urbaniak – 1:39:49

–      Waldemar Łastowski – 1:39:51

Grupa zawodników prowadzona na czas 1:50:

–      Michał Esteban Łojko – 1:49:18

–      Maciej Kruk – 1:49:23

Grupa zawodników prowadzona na czas 2:00:

–      Tomasz Ciepły – 1:59:28

–      Wojciech Ziółkowski – 1:59:28

Grupa zawodników prowadzona na czas 2:10:

–      Edmund Jastrzębski – 2:09:48

–      Wojciech Krajewski – 2:09:49

 

Waldemar Łastowski 4RUN Team Piła

fot. Piotr Gorgoń i Foto Januszewski

Powrót