59. Halowe Mistrzostwa Polski 2015: Toruń

obrazek_news

21 i 22 lutego w Hali Sportowo-Widowiskowej w Toruniu odbędą się 59. Halowe Mistrzostwa Polski. Zobacz program i zapowiedź

Już w ten weekend w Hali Sportowo-Widowiskowej w Toruniu największe gwiazdy naszej lekkoatletyki walczyć będą o medale 59. Halowych Mistrzostw Polski.

W sobotę i w niedzielę w nowoczesnej toruńskiej arenie będziemy świadkami wielu pasjonujących pojedynków. O medale krajowego czempionatu rywalizować będą największe gwiazdy Królowej Sportu. Stawką toruńskich potyczek będą nie tylko medale i rekordy, ale także przepustki do wyjazdu na marcowe 33. Halowe Mistrzostwa Europy (Praga, 5 – 8 marca 2015).

Bardzo ciekawie będzie w biegach średnich – w biegu na 800 metrów wskaźnik PZLA wypełniło czterech, a w biegu na 1500 metrów aż pięciu zawodników. Walka o wyjazd do Pragi będzie toczyć się zatem na toruńskiej bieżni do ostatnich metrów dystansu.

Równie emocjonująco zapowiada się pojedynek kobiet na 800 metrów gdzie o zwycięstwo powalczy halowa wicemistrzyni świata Angelika Cichocka i brązowa medalistka mistrzostw Europy oraz wiceliderka europejskich tabel na tym dystansie Joanna Jóźwik. W Toruniu ponownie halowy rekord Polski juniorek zaatakuje z pewnością gwiazda młodego pokolenia, czyli sprinterka Ewa Swoboda.

Dla kibiców organizatorzy zawodów przygotowali kilka rodzajów biletów – wejściówki na pojedyncze sesje kosztują 10 złotych, a karnet na całe mistrzostwa można nabyć za 15 złotych. W sprzedaży dostępne są też, w cenie 40 i 60 złotych, bilety z pakietem VIP. Wejściówki można zakupić w serwisie eBilet, salonach EMPiK oraz kasach Hali Sportowo-Widowiskowej w Toruniu.

Szczegółowy program minutowy zawodów

Relacja telewizyjna z I dnia mistrzostw będą dostępna on-line na stronie www.sportowabydgoszcz.pl. Niedzielne zmagania lekkoatletów pokaże Telewizja Polska – retransmisja zawodów od 21:00 na antenie TVP Sport.

Powrót