I półmaraton w Szamotułach – dominacja Ukraińców

obrazek_news

Ponad pięćset osób wzięło udział w pierwszej edycji szamotulskiego półmaratonu. Zwycięzcą został reprezentant Ukrainy – Sergii Okseniuk.

Prowadzący na wszystkich punktach kontrolnych zawodnik uzyskał czas 01:06:37.  Drugi był jego rodak Igor Olefirenko (1:06:47), a trzeci – najlepszy z Polaków – Błażej Brzeziński (01:07:52).

Najlepszą panią również okazała się zawodniczka zza wschodniej granicy – Kateryna Karmanenko. Pokonanie ponad dwudziestokilometrowej trasy zajęło jej 01:21:07. Druga na mecie zameldowała się Wioletta Uryga (01:21:47). Miejsce na najniższym stopniu podium zajęła zaś Danuta Pietruszyńska (01:22:44).

Dobrą formę pod koniec sezonu potwierdzili także przedstawiciele ekipy 4Run. Najwyższe miejsce – czterdzieste siódme – uzyskał Piotr Sikorski. Jego rezultat to 01:23:06. Oto pozostałe wyniki:

88. Bartosz Kryske (01:29:12)

97. Jerzy Iwanicki (01:30:44)

102. Krzysztof Pabich (01:31:13)

152. Sławomir Orzełek (01:36:19)

232. Wiesław Połeć (01:44:24)

241. Tomasz Ciepły (01:44:46)

242. Waldemar Pytlarz (01:44:46)

265. Andrzej Kasiewicz (01:46:39)