A Ty dałbyś radę? 9-dniowe wyzwanie: dieta oczyszczająca Essence Cleanse
Startuje w triathlonie i biegach ekstremalnych. Od najmłodszych lat związany z dziennikarstwem i sportem. Studiował Dziennikarstwo spec. foto na UW,...

A Ty dałbyś radę? 9-dniowe wyzwanie: dieta oczyszczająca Essence Cleanse

obrazek_news

Diety – są ich setki: my ruszamy z tą właściwą dla aktywnych. Przez 9 dni codziennie dostarczymy Wam raport z diety i picia soków oczyszczających Essence Cleanse. Sprawdź czy Ty dasz radę powalczyć o zmianę.

fot. Mateusz Szymański

Po co właściwie stosować dietę?

Wiele osób automatycznie odpowiada, „aby schudnąć”. Nie chcę podchodzić do tematu w ten sposób, dlatego długo szukałem właściwej i odpowiednio dobranej diety dla sportowców. Od dzisiaj codziennie, przez 9 dni, będziecie mogli przeczytać raport z całego dnia. Do dzieła!

Essence Cleanse: soki i dieta oczyszczająca w wersji dla aktywnych

Dlaczego akurat soki i dieta Essence Cleanse? Abym mógł wyrobić sobie opinię o sokach oczyszczających, sprawdzić ile są warte i jak efektywne jest ich stosowanie. Do tego oferują zbilansowane odżywianie, bez podejrzanej głodówki, czy metod, które mogłyby negatywnie wpłynąć na moją formę i kondycję. Ważna jest też wygoda stosowania i świeżość. A tutaj ich oferta jest nie do pobicia, bo codziennie dostarczają pod drzwi świeżo zrobione produkty. Przekonam się na własnym ciele czy jest to odpowiednia dieta dla biegaczy, triathlonistów i sportowców.

Główne cele 9 dniowego programu dla aktywnych:

·       Zmiana nawyków żywieniowych. Na stałe!

·       Oczyszczenie organizmu

·       Poprawa formy i kondycji

·       Postęp w wynikach sportowych

·       Zbicie wagi

·       Czas „dla siebie”. Poświęcenie uwagi własnemu organizmowi, wyciszenie

Moje wady i trudności w stosowaniu diety:

·       KOCHAM jeść, gotować i obżerać się

·       Nie kontroluję godzin posiłków

·       Piję dużo mlecznej kawy

·       Jem dużo słodyczy

·       W sporcie przestałem robić postępy, doszedłem do ściany

Tutaj kluczowe wydaje się powiedzenie „jesteś tym co jesz”. Ja doświadczam tego osobiście. Mimo zwiększenia intensywności treningów, nie robię postępów. Nie poprawiam czasów w bieganiu, nie schodzę z czasów w pływaniu, często towarzyszy mi zmęczenie. A żeby zrozumieć moją miłość do dobrego jedzenia i pasję do kuchni musicie wiedzieć, że często rano budzę się z bolącym brzuchem. Obiad o 1 w nocy? Do tej pory nie było z tym problemu, bo w końcu żyje się tylko raz. Chyba nie muszę wspominać,  że zbicie wagi było w zasadzie niemożliwe. Ale powiedziałem koniec. I dzisiaj zacząłem dietę Essence Cleanse, która ma POMÓC w zmianie. Bo tej trzeba po prostu chcieć.

Plan żywieniowy, 5 posiłków dziennie:

·       3 dni zbilansowanych posiłków (wejście)

·       3 dni soków oczyszczających

·       3 dni zbilansowanych posiłków (wyjście)

Co sprawdzę?

·       Stosunek jakość/cena

Wybiorę się do popularnych marketów i porównam ceny produktów, aby obalić mit, że samemu jest taniej i wszystko jest „za darmo”.

·       Samopoczucie, stan żołądka

Czy dieta będzie dla mnie męką? Czy może po krótkim czasie okaże się przyjemnością

·       Smak

Bo kto powiedział, że musi być niesmacznie?

·       Codzienne ważenie

Dla mnie nie jest to priorytetem, bo z racji ilości ruchu jestem osobą szczupłą. Ale wiem, że wielu z Was mocno dąży do zbicia wagi. A i mi przyda się zgubienie zbędnej masy.

·       Dostarczę Wam ładne zdjęcia!

Abyście mogli zobaczyć jak to wszystko naprawdę wygląda. Tutaj nie będzie łatwo, bo weź tu rób zdjęcia, kiedy doskwiera Ci głód, a jedzenie stoi i się na ciebie patrzy.

·       Zachowanie mojego organizmu na treningu

Przez cały okres zamierzam lekko trenować, dieta swoją kalorycznością jest przygotowana pod takie obciążenie.

 

Plan treningowy

Nie zamierzam siedzieć bezczynnie, ale to też nie okres na duże obciążenia i katowanie się. Dlatego przez 9 dni, zrobię 7 treningów.

·       Bieganie: 5 km

·       Pływanie: 1,5 km

·       Bieganie 10 km

·       Dzień przerwy

·       Rower: 40 km

·       Pływanie: 1,2 km

·       Bieganie 6 km

·       Dzień przerwy

·       Pływanie 2 km

Do tego przez kilka dni dojdą lekkie ćwiczenia ogólnorozwojowe (podciąganie na drążku, pompki) ponieważ przygotowuję się m. in. do wrześniowego Runmageddonu i triathlonu.

Codzienny raport

Wieczorem po kolacji, później przyjdzie czas na podsumowanie, opinię i ceny diety i soków oczyszczających od Essence Cleanse.

Codzienny raport na Instagramie

Śledźcie każdy posiłek razem z 4RUN na Instagramie: KLIKNIJ

Konto: 4RUN_PL lub #4run, #essencecleanse

Co to jest dieta oczyszczająca, jak działa i kto nad nią czuwa?

Zyskująca na popularności dieta oczyszczająca z wykorzystaniem soków naturalnie oczyści organizm. Essence Cleanse to dokładnie skomponowane kombinacje soków, wyciskanych z  wyselekcjonowanych warzyw i owoców najwyższej jakości. Dzięki ekstrahowaniu soków metodą tłoczenia na zimno, zachowują maksymalne walory wartości odżywczych, witamin, enzymów oraz pierwiastków śladowych. Stanowią źródło składników, które wspomagają codzienne funkcjonowanie. Wszystkie zestawy zostały opracowane we współpracy z profesjonalnymi dietetykami. Dzięki temu jest pewność, że soki są nie tylko smaczne, ale mają pozytywny wpływ na działanie organizmu. Konsultacje ze specjalistami w dziedzinie żywienia w znacznym stopniu przyczyniły się do tego, że dieta oczyszczająca jest niezwykłe skuteczna. 

fot. Mateusz Szymański