Apel do biegaczy o Pomoc dla małego Adasia

obrazek_news

Justyna Jaroszewska-Cardenas, klubowiczka 4RUN Team z Tokio, pobiegnie półmaraton w Japonii dla Adasia, który walczy o życie. Liczymy na wsparcie innych biegaczy!

Liczymy na pomoc innych biegaczy, którzy dołożą cegiełkę do tej, którą w Japonii położy Justyna z 4RUN Team. Teraz w walce z czasem liczy się każda, nawet najdrobniejsza pomoc. A my z niecierpliwością czekamy, aby móc przekazać Wam pozytywne wieści o wyleczeniu Adama. I żyjemy myślą, że pewnego dnia będzie miał okazję stanąć na starcie co najmniej „piątki” J

Krótka Historia:

Adaś urodził się 10.08.2011r. w Grays pod Londynem. Rodzina Adasia pochodzi z Piły. Jest radosnym 3,5 letnim szkrabem. Kocha zwierzątka, uwielbia zabawy autami, kolejki, przytulanki, a w szczególności króliczki i świnkę Peppe. Między garażowaniem samochodzików w różnych miejscach domu lubi coś ulepić, namalować i się wybrudzić. Adaś od urodzenia na nic nie chorował, ale przyszedł dzień, który przyniósł ogromną zmianę w beztroskim, wesołym życiu Adasia i jego rodziny.

30 września 2014 r pierwszy raz w życiu Adasia rozbolała głowa. Zaczęły się wymioty, które minęły i pojawiły się znowu po 10 dniach.

10 października 2014 r. w szpitalu w Basildonie w Essex wykonano tomograf głowy, który uwidocznił guz pnia mózgu. Adaś miał skrajne objawy obrzęku mózgu, niedowładu lewej połowy ciała wraz z brakiem odruchu źrenic. W ciągu jednego dnia wtórne wodogłowie i zagrożenie przemieszczenia się masy mózgowej, przez uciskający guz.

12 października 2014r. w szpitalu Great Ormond Street Hospital Children’s Charity w Londynie wykonano 4 godzinną wentrykulostomie- endoskopowe przebicie III komory, usuwając obrzęk mózgu i niedowład połowiczy.

15 października 2014 r. – odbyła się skomplikowana 7 godzinna operacja, którą przeprowadził neurochirurg Kristian Aquilina w Great Ormond Hospital w Londynie. Wykonano biopsje i usunięto 60% guza, jego reszta wrośnięta jest w pień mózgu, nieoperacyjna. Wynik biopsji wskazał na Glejaka o budowie Astrocytarnej – każdy milimetr więcej guza w stronę pnia mózgu jest zagrożeniem życia i ośrodków umiejscowionych w pniu.

Szansą na wyleczenie Adasia jest kosztowna RADIOTERAPIA PROTONOWA,która nie jest obarczona tak ogromnym ryzykiem powikłań i utraty sprawności przez Adasia jak tradycyjna radioterapia.

Swoją niewiarygodną silą i szybkim powrotem do sprawności po tak skomplikowanej operacji Adaś zadziwił lekarzy i fizjoterapeutów.

Mały Adaś jest Wielki. To Wielki i Dzielny Wojownik, któremu przyszło zmierzyć się z ogromnym potworem. Przed Adasiem wiele trudnych dni leczenia i walki o przyszłość i sprawność, w nadziei na wyzdrowienie. Pomagamy mu w tej walce i wierzymy, że ją wygra. Pokona gwiaździaka!

Więcej informacji: KLIKNIJ

Powrót