ASICS GEL-NIMBUS 17 – zapowiedź
Kto zna Nimbusa ten wie, jaki komfort oferuje ten model. To „poducha” pod stopą. Nowe rozwiązania technologiczne w ASICS GEL-Nimbus 17 sprawiają, że ten znacząco różni się od swoich poprzedników. Model pojawi się na półkach sklepowych z początkiem marca.

Całkiem nowa cholewka: Gdyby postawić obok siebie dwa Nimbusy – odsłonę 16 i 17 – już gołym okiem można zauważyć, jak bardzo się od siebie różnią. Nowa cholewka została udoskonalona w radykalny sposób.

ASICS GEL-Nimbus 16 i 17: Charakteryzuje ją przede wszystkim bezszwowość oraz wyjątkowe dopasowanie do stopy. Sama konstrukcja wydaje się bardzo lekka, wręcz dynamiczna, choć to but o profilu treningowym. Istotną rolę odgrywa 3D PRINT SKELETON – technologia zapewniająca optymalne trzymanie stopy w bucie.

Zmiany w piance – FluidRide2.0: Jeżeli w modelu 16 mieliśmy do czynienia z wysokiej jakości pianką FluidRide, to 17-ce ta nabrała jeszcze lepszych właściwości. Składa się z dwóch komponentów: SUPER SpEVA®, dającej o 20% lepszą sprężystość w porównaniu do pianki SpEVA® i SOLYTE® – pianki lżejszej o 15% od poprzedniej.

Redukcja wagi o 15 gramów: Zmieniła się również waga buta. Odsłona 16. Nimbusa ważyła 335 gramów. Najnowsza wersja waży o 15 gramów mniej, tj. 320 gramów.

W Nimbusach biega Arek Gardzielewski, mistrz Polski w maratonie z 2013 roku. Tak wypowiada się o nowym modelu:

„Na dzisiejszy popołudniowy trening zabrałem ze sobą nowe buty z mojej ulubionej serii – ASICS Nimbus 17. Od kilku lat niezmiennie jest to mój ulubiony model. Od razu zaskoczyła mnie jednak różnica, jaką można wyczuć w stosunku do poprzednika. 17-tki są po prostu niesamowicie miękkie. Nowe Nimbusy są jeszcze bardziej elastyczne i sprężyste co sprawia, że każdy krok to jeszcze więcej przyjemności i więcej komfortu. Po powrocie do domu poszperałem trochę i potwierdziłem swoje przypuszczenia, co udowadnia zamieszczony w komentarzu wykres. Nowe Nimbusy to nowa jakość.”

Fotografia z fanpage’u Arka na facebooku.

Jak sprawuje się nowy model Asicsa na szlaku, mamy nadzieję przekonać się już wkrótce. Spodziewajcie się testu i obszernej galerii.

Powrót