Wspierani przez Brooksa zawodnicy na najwyższych stopniach podium! Ponad 600 zawodników ze 173 klubów wystartowało w sobotę (11.03) w Jeleniej Górze w PZLA Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych.

PZLA Przełajowe Mistrzostwa Polski 2017: wyniki

Wśród seniorów nie zabrakło czołowych polskich zawodników specjalizujących się w biegach średnich oraz długich. W Jeleniej Górze w biegu mężczyzn na 10 kilometrów wystartowali m.in. wicemistrz Europy w biegu przeszkodowym Krystian Zalewski (UKS Barnim Goleniów). Po ponad rocznej przerwie do rywalizacji lekkoatletycznej wrócił także Łukasz Parszczyński, halowy rekordzista Polski w biegu na 3000 metrów.

Zwycięzcy?

Katarzyna Rutkowska, Tomasz Grycko i Arkadiusz Gardzielewski triumfowali w rozegranych w sobotę w Centrum Gostar w Jeleniej Górze 89. PZLA Mistrzostwach Polski w Biegach Przełajowych.

Katarzyna Rutkowska zdecydowanie wyprzedziła bardziej znane rywalki. 5-kilometrową trasę poprowadzoną zboczem liczącej ponad 500 metrów nad poziomem morza Komorzycy zawodniczka białostockiego Podlasia pokonała w 16:41. Blisko 20 sekund za zwyciężczynią metę minęła Katarzyna Kowalska, rekordzistka kraju w półmaratonie, która uzyskała czas 16:57. Tytułu mistrzyni Polski w crossie, wywalczonego rok temu w Żaganiu, nie udało się obronić Angelice Cichockiej – reprezentantka SKLA Sopot zdobyła w Jeleniej Górze brązowy medal (17:10).

Na krótszym dystansie w rywalizacji dwa pierwsze miejsce zajęli biegacze-żołnierze. Złoty medal wywalczył Arkadiusz Gardzielewski (11:43). Wicemistrzem Polski został ubiegłoroczny zwycięzca Matuesz Demczyszak (11:51), który brązowego medalistę – Michała Rozmysa – wyprzedził na mecie zaledwie o 3 sekundy.

Złoto na dystansie ok. 10 kilometrów zdobył Tomasz Grycko, który zwyciężył z czasem 30:02. Biegacz Blizy Władysławowo wygrywając w Jeleniej Górze obronił tytuł mistrza Polski w biegu przełajowym. Srebro zdobył dziś Marek Kowalski (30:31), a brąz wybiegał czołowy maratończyk kraju Mariusz Giżyński (30:36).

Mistrzostwa Polski 2017 zostały zorganizowane na malowniczo położnych terenach Centrum Gostar na przedmieściach Jeleniej Góry