Beata Sadowska i Adam Klein na linii startu Wings for Life World Run!

obrazek_news

BEATA SADOWSKA I ADAM KLEIN BIEGNĄ W WINGS FOR LIFE WORLD RUN

Do biegu Wings for Life World Run zostało niewiele ponad 60 dni. Bieg rozegra się dokładnie w tym samym czasie na całym świecie. 4 maja w samo południe, na linii startu w Poznaniu staną również dziennikarze i zapaleni biegacze: Beata Sadowska i Adam Klein. Co sądzą o wydarzeniu oraz dlaczego warto wziąć w nim udział? Odpowiadają w klipie.

ZOBACZ KLIP Z ICH WSPÓLNEGO TRENINGU

http://www.redbull.com/pl/pl/stories/1331636174898/video-wings-for-life

Globalne wydarzenie Wings for Life World Run będzie wielkim sportowym świętem, ale także inicjatywą, która w realny sposób przyczyni się do rozwiązania problemu osób z uszkodzonym rdzeniem kręgowym. Idea ta wspierana jest na całym świecie przez szereg znanych osób, które niezależnie od sportowego zaawansowania chcą pobiec dla wspólnej sprawy.

W Polsce do licznego grona Przyjaciół biegu dołączyli ostatnio m. in. Beata Sadowska – dziennikarka, prezenterka telewizyjna, autorka książki „I jak tu nie biegać?” oraz Adam Klein – promotor biegania, redaktor naczelny portalu dla biegaczy bieganie.pl. Kilka dni temu spotkali się, by porozmawiać o swoich motywacjach przed biegiem oraz wspólnie potrenować. Jak twierdzą, Wings for Life World Run to doskonała okazja, aby przeżyć wyjątkowe sportowe chwile
i jednocześnie pomóc tym, którzy dotknięci są problemem uszkodzonego rdzenia.

„Mi szczególnie podoba się formuła biegu – meta goni biegaczy i każdy musi sobie zaplanować to, na ile go w tym dniu będzie stać. Niektórzy przebiegną swoje pierwsze 5 kilometrów, inni 42 a może komuś uda się przebiec nawet 80. Można się poczuć jak Forest Gump, który wybiega z Poznania i biegnie przed siebie.” – mówi Adam Klein, Przyjaciel akcji Wings for Life World Run.

 

Wydarzenie wspiera również Beata Sadowska, która znana jest z zamiłowania do biegania. Z jej pasji zrodziła się książka „I jak tu nie biegać!”. To hasło dobrze odzwierciedla jej nastawienie do akcji: „Jeżeli ktoś nie biega, a chciałby się przygotować, jeszcze zdąży. Aby wystartować w Wings for Life World Run nie trzeba być profesjonalistą, można przebiec

2-3 kilometry. Podoba mi się, to że bieg wychodzi poza miasto!” – mówi Beata Sadowska.

Dziennikarka przyznaje, że najważniejszy jest dla niej cel inicjatywy i to, że uczestnicząc w wydarzeniu już wspieramy badania. 100 % opłat startowych przeznaczanych jest na działania fundacji.

 

„Stratosferyczny” Ambasador

Wings for Life World Run wspierany i propagowany jest także przez Felixa Baumgartnera, który po wykonaniu w 2012 roku swego „kosmicznego” skoku ze stratosfery stał się znany na całym świecie. On doskonale wie, co znaczy pokonywanie barier!

 „Wings for Life World Run zapowiada się jako wydarzenie nie z tego świata i warto w nim uczestniczyć od samego początku. Chodzi o przekraczanie kolejnych granic, dotarcie poza limity możliwości, pokonanie kolejnych kilometrów, by pomóc osobom z uszkodzonym rdzeniem kręgowym” – mówi gwiazda sportów ekstremalnych.

Dotarcie do stratosfery było możliwe, bo Baumgartner miał za sobą zespół zaufanych ludzi, który cały czas go wspierał, dlatego Austriak dobrze wie jak ważna jest praca zespołowa dla sukcesu jednostki.

„Wings for Life World Run wymaga pracy wielu ludzi dobrej woli, by osiągnąć wspólny cel: pomóc milionom osób, żyjącym z urazami rdzenia kręgowego, aby i oni mogli realizować swoje marzenia. Wszystko jest możliwe.” – mówi Baumgartner.

 CHĘTNI MOGĄ ZGŁASZAĆ SIĘ DO UDZIAŁU W BIEGU DO 20 KWIETNIA ZA POŚREDNICTWEM FORMULARZA NA STRONIE: www.wingsforlifeworldrun.com/pl

Bezpośredni link do formularza rejestracyjnego: http://bit.ly/1itenYT

WINGS FOR LIFE WORLD RUN

Wings for Life World Run to unikalne wydarzenie biegowe. Jego formuła zakłada start w tym samym momencie w 35 krajach
i 40 lokalizacjach. Bieg rozpocznie się 4 maja 2014 r. o godz.: 10:00 czasu UTC. W Polsce będzie to godzina 12:00. Pierwszy raz w historii biegów trasa nie ma klasycznej linii mety. Będzie ją wyznaczać jadący za uczestnikami samochód, który wystartuje 30 minut po oficjalnym rozpoczęciu rywalizacji. Bieg zakończy się w momencie, kiedy ostatni zawodnik na świecie zostanie wyprzedzony przez samochód zamykający bieg. W naszym kraju trasa rozpocznie się w Poznaniu nad jeziorem Maltańskim. Szacuje się, że w tym globalnym przedsięwzięciu będzie uczestniczyć 150 tys. osób.

Hasło Wings for Life World Run to: „Biegniemy dla tych, którzy nie mogą!”. Celem jest zebranie środków na badania poszukujące metody leczenia przerwanego rdzenia kręgowego.

W budowaniu społecznej świadomości pomagają lokalni Ambasadorowie i Przyjaciele, wśród nich: Monika Kuszyńska – była wokalistka zespołu Varius Manx, Agnieszka Więdłocha – aktorka teatralna i telewizyjna, Jerzy Skarżyński – maratończyk i trener nazywany guru polskich biegaczy, Mateusz Michalski – dwukrotny medalista paraolimpijski oraz dziennikarze sportowi: Marcin Rosłoń i Rafał Patyra.

Więcej informacji o biegu na stronie: www.wingsforlifeworldrun.com/pl

FUNDACJA WINGS FOR LIFE

Fundacja Wings for Life to prywatna organizacja non-profit, której głównym celem jest znalezienie metody leczenia przerwanego rdzenia kręgowego. W swojej działalności wspiera projekty naukowych badań medycznych i testów klinicznych w tej dziedzinie na całym świecie.

Od momentu powstania (2004 r.) fundacja przekazała środki na 82 międzynarodowe projekty badawcze prowadzone przez uznane uniwersytety i instytucje. Działalność Wings for Life opiera się na datkach ofiarowywanych przez osoby prywatne i firmy. 100% otrzymanych wpłat przeznaczanych jest na cele badawcze. Wszystkie koszty administracyjne związane z działalnością samej fundacji pokrywa firma Red Bull.

Od 2007 roku Wings for Life jest członkiem międzynarodowej organizacji skupiającej najważniejsze fundacje działające na rzecz badań nad rdzeniem kręgowym – International Campaign for Cures of Spinal Cord Injury Paralysis (ICCP). Członkami ICCP są między innymi Christopher & Dana Reeve Foundation, Miami Project to Cure Paralysis oraz International Spinal Research Trust.

Więcej informacji o fundacji na stronie: www.wingsforlife.com

Zachęcamy do korzystania z międzynarodowego serwisu, gdzie na bieżąco udostępniane są materiały multimedialne związane z wydarzeniem. Link do newsroomu*: http://www.wingsforlifeworldrunnewsroom.com/

Powrót