Ruszyły zapisy na Bieg Firmowy. Zbieraj ekipę i zobacz dlaczego warto zaangażować się w tą pozytywną (i przy okazji charytatywną) inicjatywę.

Bieg Firmowy: rejestracja Warszawa i Wrocław

Wielkimi krokami zbliża się 5. jubileuszowa edycja Biegu Firmowego organizowana przez Fundację Everest. Jest to charytatywna sztafeta dla firm we Wrocławiu i w Warszawie, która z roku na rok budzi coraz większe zainteresowanie.

Bieg Firmowy: o co chodzi?

W Biegu biorą udział 5-osobowe drużyny złożone z pracowników firm.  Dystans do pokonania dla każdego zawodnika wynosi 5 km. Tegoroczny Bieg Firmowy we Wrocławiu odbędzie się 20 maja na Stadionie Olimpijskim, natomiast w Warszawie 10 czerwca w Parku Kultury w Powsinie. Cel jak co roku jest szczytny – biegacze swoim udziałem w imprezie wspierają niepełnosprawne dzieci.

Edycja 2017

Fundacja, która jest organizatorem wydarzenia każdego roku zwiększa limit zawodników. Tak będzie i tym razem – W tym roku obchodzimy jubileuszową 5. Edycję Biegu Firmowego.  W związku z tym przygotowaliśmy 5 555 miejsc startowych we Wrocławiu i 2 555 miejsc w Warszawie. Prognozujemy, że pobijemy kolejne rekordy frekwencji. – mówi Ewa Mróz, prezes Fundacji Everest.

Biegasz = pomagasz

W tym roku dochód z biegów przeznaczony będzie na leczenie i rehabilitację czwórki nowych podopiecznych Fundacji. We Wrocławiu pracownicy firm biegną dla dwóch chłopców – 3-letniego Doriana cierpiącego na bardzo rzadką wadę genetyczną oraz 3-letniego Krzysia chorego na dziecięce porażenie mózgowe oraz padaczkę. W Warszawie natomiast biegacze swoim udziałem wesprą 3-letnią Lidię cierpiącą na rzadki zespół wad genetycznych oraz  8-letnią Maję również chorą na dziecięce porażenie mózgowe. Wszystkie dzieci wymagają stałej opieki specjalistów. Fundacja Everest pomoże pokryć koszty związane z leczeniem i rehabilitacją dzieci, które znacznie przewyższają możliwości finansowe rodziny. Również dzięki sponsorowi biegu, firmie KRUK.

Zbierz drużynę

Ideą biegu, poza wsparciem finansowym niepełnosprawnych dzieci, jest także integracja pracowników w ramach firm i branż oraz promowanie zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej. Dystans – jak przekonują organizatorzy – jest osiągalny dla każdego, a dla osób chcących się przygotować z początkiem kwietnia ruszają darmowe treningi, które z pewnością pomogą uzyskać właściwą formę.

Dla uczestników Biegu Firmowego będzie również przygotowana strefa welness, w której każdy będzie miał możliwość zrelaksowania się po biegu i ciężkim tygodniu pracy. Będzie można również zobaczyć zmagania najmłodszych, którzy swoich sił spróbują w Biegu Krasnala – nieodłącznym elemencie każdej edycji Biegu Firmowego.

Bieg Firmowy 2017: zapisy, cena

  • Gdzie? www.biegfirmowy.pl
  • Cena: 325 netto za drużynę

Rejestracji na bieg można dokonać poprzez formularz na stronie Biegu Firmowego. Koszt rejestracji całej drużyny do 10 marca 325zł netto, później cena wzrasta do 350zł netto.