Rekordowa, 5. edycja Biegu Firmowego we Wrocławiu już za nami. 20 maja na Stadionie Olimpijskim odbyła się największa, sportowa impreza dla firm na Dolnym Śląsku. Aż 6 100 pracowników z ponad 400 wrocławskich firm pobiegło, aby pomóc dwóm 3-letnim chłopcom – Krzysiowi i Dorianowi. To wydarzenie zdecydowanie zintegrowało wrocławskich pracowników, którym przeświecał wspólny cel – pomoc potrzebującym. Prócz charytatywnej sztafety uczestnicy mogli wziąć udział w wielu innych atrakcjach.

Bieg Firmowy we Wrocławiu za nami, czas na Warszawę!

Wspólny cel, o którym mowa to wsparcie swoim udziałem dwóch podopiecznych Fundacji Everest: 3-letniego Doriana, cierpiącego na rzadką wadę genetyczną oraz 3-letniego Krzysia, chorego na dziecięce porażenie mózgowe. Dzieci potrzebują stałej opieki specjalistów, rehabilitacji i sprzętu medycznego. Koszty związane z leczeniem zdecydowanie przewyższają możliwości finansowe rodzin. Dochód z imprezy zostanie przekazany na pomoc w powrocie do zdrowia chłopców.

Sztafeta 5-osobowa

Bieg Firmowy przybiera formę sztafety, w której biorą udział 5-osobowe zespoły firmowe. We Wrocławiu każdy z zawodników miał do pokonania 5 km. Pracownicy wrocławskich firm już od kwietnia dzielnie trenowali do startu, biorąc udział w bezpłatnych treningach przygotowanych we współpracy z Partnerem wydarzenia, Fitness Academy. Treningi nie poszły na marne, bo tegoroczne wyniki drużynowe i indywidualne były naprawdę imponujące.

Podczas Biegu uczestnicy mogli również wziąć udział w atrakcji specjalnej, jaką było Corporate Games, czyli tor przeszkód w firmowej odsłonie. Zawodnicy mieli okazję odreagować cały tydzień wykonując zabawne dyscypliny związane z dniem pracy. Nie zabrakło również nieodłącznego elementu Biegu Firmowego jakim jest Bieg Krasnala, w którym udział wzięło 500 dzieci w wieku 3-12 lat. Każdy Krasnal na koniec został nagrodzony pamiątkowym medalem. Cała impreza jak co roku przybrała formę rodzinnego pikniku, a każdemu z uczestników gościł szeroki uśmiech na twarzy.

10 czerwca 2017: Bieg Firmowy Warszawa

To jednak nie koniec wspierania podopiecznych Fundacji Everest. Już 10 czerwca startuje edycja w Warszawie, która cieszy się równie dużą popularnością wśród firm. Bieg, w którym swój udział zadeklarowało ponad 2 500 pracowników odbędzie się w malowniczym Parku Kultury w Powsinie. Zawodnicy swoim udziałem wesprą 3-letnią Lidię cierpiącą na rzadki zespół wad genetycznych oraz 8-letnia Maję chorą na dziecięce porażenie mózgowe. Dziewczynki potrzebują stałego leczenia i rehabilitacji, których koszty są bardzo wysokie. Tutaj z pomocą (dosłownie i w przenośni) biegną pracownicy warszawskich firm – jest to idealny przykład tego, że wspólnymi siłami można zdziałać więcej.

Ideę wydarzenia wspiera Autoryzowany Dealer Audi oraz Volkswagena  Krotoski-Cichy Warszawa, który został Złotym Sponsorem 5. edycji Biegu Firmowego w Warszawie. „Jesteśmy niezmiernie szczęśliwi będąc częścią projektu, który łączy w sobie nie tylko aktywność fizyczną, integrację i współpracę w ramach firm, ale również poprzez działania charytatywne propaguje pomoc dzieciom chorym i niepełnosprawnym. Taki model współpracy biznesu i organizacji charytatywnych przede wszystkim uświadamia nam, że osiągamy wspólnie dużo więcej niż w pojedynkę. Dodatkowo uczymy się pokonywania własnych ograniczeń co jest bardzo istotne w niesieniu pomocy drugiemu człowiekowi.” mówi Jacek Wyrwas, Dyrektor Zarządzający  Dealera Audi oraz Volkswagena  Krotoski-Cichy Warszawa.

Po biegu na gości i zawodników czekać będzie mnóstwo innych atrakcji m.in. strefy firmowe, bezpłatna strefa masażu, występ żonglerki artystycznej i oczywiście coś dla najmłodszych – Bieg Krasnala. Dzieci w wieku od 3 do 12 lat będą mogły rywalizować na odcinkach 60m oraz 100m. Charytatywny wymiar imprezy, integracja pracowników i promocja aktywnego trybu życia sprawiły, że wydarzenie wpisało się na stałe w kalendarze warszawskich firm.

Organizatorem Biegu Firmowego jest Fundacja Everest.