Startuje w triathlonie i biegach ekstremalnych. Od najmłodszych lat związany z dziennikarstwem i sportem. Studiował Dziennikarstwo spec. foto na UW,...
Polski Mistrz Świata 14 marca powalczy o zwycięstwo, rywalizując ze światową elitą w Biegu na Szczyt. Będziemy w budynku Rondo 1 w Warszawie – jednym z najwyższych wieżowców w tej części Europy.

14 marca odbędzie się piąta, jubileuszowa edycja Biegu Na Szczyt Rondo 1 – największych i najbardziej prestiżowych zawodów w tzw. towerrunningu w Polsce. Wyścig po schodach na 37. piętro stołecznego biurowca Rondo 1 po raz drugi będzie miał rangę Towerrunning Grand Prix of Poland, przyznaną przez Towerrunning World Association.

Bieg Na Szczyt Rondo 1 od kilku lat cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem polskich biegaczy, a także uznaniem czołowych zawodników Pucharu Świata w biegach po schodach, którzy chętnie przyjeżdżają do Warszawy i walczą o punkty do rankingu Towerrunning World Cup. Dzięki wysokiemu poziomowi sportowemu i organizacyjnemu, imprezie przyznano w tym roku po raz drugi rangę wyścigu Grand Prix. To oznacza, że do zdobycia będzie więcej punktów rankingowych, a Rondo 1 ponownie dołącza do prestiżowego grona budynków goszczących najważniejsze biegi po schodach na świecie.

Poza Rondo 1, imprezy najwyższej rangi odbędą się w tym roku między innymi w Taipei 101, Costanera Center w Chile, chińskiej Canton Tower, Torre Colpatria w kolumbijskiej Bogocie, czy wreszcie słynnym „The Torch” w Doha, gdzie rozegrane zostaną pierwsze w historii mistrzostwa świata w towerrunningu. Zawody nieco niższej rangi (Premium Race) gościć będą takie budynku, jak chociażby Empire State Building w Nowym Jorku, Willis Tower w Chicago czy Eureka Tower w Melbourne.

Poza rywalizacją sportową, Bieg Na Szczyt Rondo 1 to także wydarzenie charytatywne. Cały przychód z opłat startowych zostanie przekazany na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce. W ubiegłym roku zebrano w ten sposób 23 500 złotych.

Zapisy online startują 10 lutego. Bieżące informacje podawane będą na oficjalnej stronie internetowej www.biegnaszczyt.pl.

Bieg Na Szczyt Rondo 1 w liczbach:

– Całkowita wysokość budynku: 192 m
Liczba pięter do pokonania: 38
Przewyższenie: 142 m
Liczba schodów do pokonania: 836
Liczba schodów na jednym półpiętrze: 11
Liczba nawrotów: 76

A tak wyglądała poprzednia edycja: 4RUN na trasie Biegu na Szczyt Rondo 1 2014: