Startuje w triathlonie i biegach ekstremalnych. Od najmłodszych lat związany z dziennikarstwem i sportem. Studiował Dziennikarstwo spec. foto na UW,...
Jeden z najtrudniejszych biegów w Polsce rozgrywany jest co dwa lata. Zobaczcie zmagania 4RUN Team Piła z trasy: 71 km w Tatrach, 5000 m przewyższeń, 329 górskich twardzieli.

Morderczy Bieg Ultra Granią Tatr 2015

W sobotę o godz. 4 rano 329 zawodników wystartowało z Siwej Polany w Dolinie Chochołowskiej, aby zmierzyć się z granią Tatr. Morderczy bieg ultramaratoński, którego dystans wynosił 71 km, a suma przewyższeń ponad 5000 m, wygrał w czasie 9:16:05 Bartosz Gorczyca z Buff Team Polska.

W biegu uczestniczyło również trzech zawodników 4RUN Team, na co dzień reprezentujących 4RUN Team Piła – Artur Pinkowski, Tomasz Ciepły i Waldemar Łastowski. Tym razem jednak – Artur i Tomasz mieli za zadanie dobiec do mety, a Waldek wspomóc ich na trasie. Niewątpliwie, chłopakom udało się zrealizować założony cel na pięć z plusem. Artur uplasował się na 107 miejscu z czasem 14:49:16, natomiast Tomasz przekroczył metę z czasem 17:02:38, zajmując przy tym 238 pozycję.

Trasa  Flexistav Bieg ultra Granią Tatr 2015

Flexistav Bieg ultra Granią Tatr – najtrudniejszy bieg w Polsce rozgrywany jest co dwa lata. Wiedzie przez Polanę Chochołowską na Grzesia, dalej granią Tatr Zachodnich na Wołowiec i do Starorobociańskiego Wierchu. Stamtąd zawodnicy zbiegają do schroniska na hali Ornak. Tam też znajduje się pierwszy punkt odżywczy oraz punkt limitu czasu (na przebycie tego dystansu ultramaratończycy mają 6 godzin 30 minut; kto nie zmieści się w limicie, musi zejść z trasy).

Dalej trasa Biegu Granią Tatr przebiega przez Czerwone Wierchy na Kasprowy Wierch. Obok schroniska Murowaniec na Hali Gąsienicowej usytuowany jest drugi punkt odżywczy (limit czasu: 10 godzin od startu). Najtrudniejszy odcinek prowadzi przez Dolinę Pańszczycy i Krzyżne do Doliny Pięciu Stawów i Doliny Roztoki. Końcówka to powrót reglami do Zakopanego. Tam przy stadionie Centralnego Ośrodka Sportu usytuowana jest meta.

Limit czasowy: 17 godzin, 15 minut: 90 pokonanych przez Tatry

Limit czasowy całego biegu wynosił początkowo 17 godzin, który zmieniono w trakcie zawodów na 17 godzin i 15 minut. Zawodnicy, którzy nie pojawili się na mecie do godziny 21:15, musieli zrezygnować z dalszego biegu. Nie udało się to blisko 90 zawodnikom.

Tutaj warto wspomnieć, że to nie pierwsze wyczyny ultramoartończyków z 4RUN Team. Artur Pinkowski w połowie lipca uczestniczył w Dolnośląskim Festiwalu Biegów Górskich, gdzie pokonał 130 km trasę z Lądka Zdrój do Kudowy, a Tomasz Ciepły startował w Zugspitz Ultratrail 2015 – 80 km biegu prowadzącymi szlakami wokół najwyższego szczytu w niemieckich Alpach. Wielkie brawa dla naszych górskich twardzieli!

fot: Biegam Gdzie Chcę, Piotr Siliniewicz

Zobacz relacje 4RUN Team z  Zugspitz Ultratrail 2015, alpejskiego ultramaratonu: KLIKNIJ

Powrót