Bieg Ursynowa z olimpijczykami

obrazek_news

Henryk Szost i Karolina Jarzyńska, reprezentanci Polski na Igrzyska Olimpijskie w Londynie wystartują w 6. Biegu Ursynowa. Zawody odbędą się 2 czerwca w Warszawie. W tym roku w randze Otwartych Mistrzostw Polski w biegu na 5 km PZLA.

Bieg Ursynowa to jeden z najszybszych biegów ulicznych w Polsce na dystansie 5 kilometrów (trasa atestowana). Co roku na warszawski Ursynów przyjeżdżają najlepsi specjaliści od biegów średnich i długich. 2 czerwca (sobota) będziemy mogli zobaczyć w akcji Karolinę Jarzyńską i Henryka Szosta – bezsprzecznie najlepszych obecnie polskich biegaczy długodystansowych.

Henryk Szost przed dwoma miesiącami ustanowił rewelacyjny rekord Polski na dystansie maratońskim (42,195 km) – 2:07:39, tym samym uzyskując kwalifikacje na Igrzyska Olimpijskie w Londynie. Do Londynu, reprezentować nasz kraj, jedzie również Karolina Jarzyńska, rekordzistka Polski w półmaratonie. Dla obydwojga start w Biegu Ursynowa będzie jednym z ostatnich sprawdzianów przed Igrzyskami Olimpijskimi.

W tym roku Bieg Ursynowa odbędzie się po raz pierwszy w randze Mistrzostw Polski w biegu ulicznym na 5 kilometrów pod egidą Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Impreza organizowana jest przy udziale środków finansowych Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy.

Bieg Ursynowa odbędzie się centralnymi arteriami dzielnicy Ursynów m.in. aleją Komisji Edukacji Narodowej. W zawodach wystartuje 1500 zawodników (limit). Zapisy do biegu odbywają się za pośrednictwem strony www.biegursynowa.pl

Powrót