Pizza jest jednym z najbardziej lubianych przez biegaczy dań, a pizzerie to lokale, których ofertę chętnie wybieramy na mniejszy i na większy głód. Czy to grzech? Niekoniecznie, bo chociaż może się wydawać, że ich oferta poprzestaje na pizzy właśnie, zazwyczaj w menu można znaleźć też inne pyszności. Jakie? Oto przegląd najbardziej typowych pozycji w repertuarze włoskich lokali.

Twoi znajomi chcą się wybrać na pizzę, ale Ty nie bardzo masz ochotę na to danie? Nie obawiaj się – menu dobrych pizzerii, takich jak Pizza Hut, zawiera znacznie więcej propozycji, odpowiednich także dla wegetarian czy osób będących na diecie.

Zanim przejdziecie do pizzy, czyli startery

Szykujesz się na naprawdę dużą ucztę – np. podczas imprezy ze znajomymi? W takim razie zamówienie dwóch czy trzech dużych pizz może nie wystarczyć, zresztą dobrym pomysłem będzie urozmaicenie Waszego menu. Jak? Pomogą w tym startery, które można znaleźć w menu większości lokali. Jakie? Najpopularniejszym jest chrupiące pieczywo czosnkowe – w Pizza Hut serwowane również z serem. Kilka kęsów pobudzi apetyt i przygotuje żołądek na dalszą biesiadę.

Dobrym pomysłem może też być zamówienie crostini, zapiekanych rollsów (np. z szynką czy warzywami) lub sałatki.

Zamiast pizzy – feeria włoskich dań

Wolisz inne niż pizza danie główne? I w pizzerii nie będziesz głodny! W menu czeka na Ciebie zazwyczaj co najmniej kilka innych włoskich dań. Najczęściej są to makarony. W Pizza Hut znajdziesz np. aromatyczne lasagne bolognese lub ze szpinakiem, a także spaghetti po bolońsku, tagliatelle z szynką, oliwkami i suszonymi pomidorami czy fenomenalne makarony z pieca. Zachwycą równie mocno, jeżeli zamówisz je z dostawą.

A może deser?

Coś słodkiego na zakończenie obfitego posiłku? Skoro już wybrałeś ofertę ulubionej pizzerii, sięgnij po „pełne doświadczenie”. A jaki deser wybrać? Dobrym pomysłem może być np. zestaw minideserów (którymi możesz się podzielić ze współbiesiadnikami), ciastko na ciepło lub owoce z lodami. Oferta deserów w pizzerii może Cię pozytywnie zaskoczyć, a jeśli obiad z włoskiego lokalu jesz z dziećmi – to obowiązkowy punkt zamówienia.

Czy potrawy inne niż pizza serwowane w lokalu specjalizującym się w tym włoskim daniu są warte uwagi? Jeżeli obawiasz się, że ze względu na profil wybranej restauracji ich jakość będzie gorsza, skorzystaj z oferty lokalu cieszącego się dobrą renomą. Zanim zamówisz, zawsze możesz przyjrzeć się opiniom innych gości lub dopytać o skład poszczególnych potraw. Nie bój się eksperymentować!

Jak widać, zamawianie posiłku w pizzerii wcale nie oznacza, że jesteś skazany na pizzę. Czeka na Ciebie znacznie więcej dań, które zaspokoją głód i pobudzą zmysły. Taki mały grzech po solidnym treningu to nic złego.