Biegi Niepodległościowe: garść informacji z regionu

obrazek_news

W ten weekend w całym kraju odbyło się wiele biegów, pośrednio lub bezpośrednio związanych ze Świętem Niepodległości.

Świadkami sportowej walki stały się między innymi ulice Piły. Rekordowa pod względem ilości zapisanych zawodników impreza ruszyła w samo południe z ulicy Kwiatowej. Na starcie pojawiło się wiele osób z biało-czerwonymi symbolami, co dodatkowo uwzniośliło atmosferę biegu. Jako że trasa była dość krótka, bo liczyła zaledwie 3 kilometry, walka była zacięta od pierwszych do ostatnich metrów. Najlepiej to szybkie tempo wytrzymali reprezentanci pilskich klubów lekkoatletycznych: Patryk Piotrowicz, Szymon Braciszewski i Dawid Stefaniuk. Najszybszym 4Runowcem okazał się Andrzej Kowalewski, który na mecie pojawił się z równo minutową stratą do zwycięzcy. Wśród pań triumfowała Karolina Antosik przed Anną Buchajczyk i Dominiką Lesińską.

Po biegu zziębnięci zawodnicy mieli możliwość ogrzania się przy herbacie i gorącej grochówce. Nie zabrakło także pysznych rogali świętomarcińskich z podpoznańskiego Puszczykowa i losowania atrakcyjnych nagród, między innymi bonów na zakupy w sklepie 4Run. Bieg stanowił zaledwie prolog do uroczystych obchodów święta narodowego w grodzie Staszica. Całe rodziny mogły podejrzeć pracę kataryniarza ze sprytną papugą, wybić pamiątkową monetę lub przejechać się bryczką. Potem nastąpiły oficjalne uroczystości z udziałem władz miasta i powiatu połączone ze składaniem kwiatów pod pomnikiem Tysiąclecia.

Bieg Niepodległości – Piła:

Mężczyźni:

1. Patryk Piotrowicz (Szydłowo)  0:09:49
2. Szymon Braciszewski (Piła)    0:09:52 
3. Dawid Stefaniuk (Szydłowo)   0:10:04 

Kobiety:

1. Karolina Antosik (Szydłowo)  0:13:17
2. Anna Buchajczyk (Piła) 0:13:28
3. Dominika Lesińska (Piła) 0:13:34

PEŁNE WYNIKI BIEGU >>

W położonym nieopodal Piły Złotowie obchody Święta Niepodległości również otworzyła rywalizacja biegaczy, którzy ścigali się na około czterokilometrowej trasie wokół Jeziora Miejskiego. Zawody ukończyło siedemdziesiąt pięć osób.

I Bieg Niepodległości – Złotów:

Mężczyźni:

1. Michał Czyż (Sławianowo) 13:40:72
2. Piotr Poczewski (Złotów) 13:54:43
3. Krzysztof Misztal (Złotów) 13:57:58

Kobiety:

1. Agnieszka Barabasz (Panorama Złotowska) 19:55:98
2. Irena Lasota (Wałcz) 20:08:21
3. Regina Pydyn (Złotów) 20:19:17

Bieg Niepodległościowy przygotowany przez Obornickie Centrum Sportu zakończył się zwycięstwem oborniczanina Dariusza Szramy, który już przed zawodami należał do grona faworytów. Na starcie stanęło 85 zawodników, wśród których było także jedenaście przedstawicielek płci pięknej.

Trzynastokilometrowa trasa rozpoczęła się na ulicy Piłsudskiego w kierunku Urzędu Miasta, wiodąc następnie ścieżką pieszo-rowerową wzdłuż drogi K11 aż do Rożnowa, w którym wykorzystano kilka uliczek jako rodzaj nawrotu. Na wysokości ulicy Przyjaciół Dzieci w Kowanówku zawodnicy znów znaleźli się na ścieżce pieszo-rowerowej, aby dotrzeć nią do Obornik i dalej ulicami Piłsudskiego, Szpitalną, Łazienkową, Chłopską i Spacerową wbiec na teren kompleksu boisk przy ulicy Ks. Szymańskiego.

Na tamtejszej bieżni znajdowała się linia mety, którą jako pierwszy minął Dariusz Szrama (44:15). Dalsze miejsca zajęli: Sławomir Naskręt z Grzebieniska (47:05) oraz Sebastian Nowicki z Obornik (47:20). W gronie pań bezkonkurencyjna okazała się Ewa Peksa z Wągrowca (52:41). Świetne miejsce w obornickiej imprezie zajął nasz jedyny reprezentant – Dariusz Zych (47:35), który zajął piąte miejsce (drugie w kategorii wiekowej).

źródła: http://www.ocs.oborniki.pl

zdjęcia: http://www.wisniewskidaniel.pl, http://www.ocs.oborniki.pl, www.powiat.pila.pl

Powrót