Biegiem z Warszawy do Smoleńska

obrazek_news

Mieszkaniec Piły, Edward Efimienko, przez przyjaciół zwany „Efi”, rozpoczyna trwającą miesiąc biegową podróż z Warszawy do Smoleńska. Chce w ten sposób uczcić pamięć ofiar z katastrofy z 10 kwietnia.

Trasa została podzielona na 21 etapów, wynosi dokładnie 960 kilometrów i ma jak najbardziej pokrywać się z ostatnią trasą samolotu. Ten niezwykły biegacz, będzie więc biegł przez terytorium aż 4 krajów: Polski, Ukrainy, Białorusi i Rosji. Edwardowi Efimienko, zwanemu przez przyjaciół „Efi” towarzyszyć będzie ekipa z OSP Ratownictwo Wodne Piła, która przez cały czas będzie czuwać nad bezpieczeństwem i zdrowiem kolegi z pracy. Z uwagi na niemal tysiąckilometrową odległość, jaką planuje pokonać, Efi postanowił przez kolejne trzy dni pokonywać odcinek ok. 50 km, a czwarty dzień poświęcić na regenerację. Po tym dniu wytchnienia znów będzie ruszał. Odcinki nie są równe i wahają się od 39 do aż 70 kilometrów.  Jeżeli dodamy do tego nieprzewidywalne warunki pogodowe panujące w marcu w Europie Wschodniej, to wychodzi z tego naprawdę ekstremalne wyzwanie.

Portal 4Run jest medialnym partnerem tego wyjątkowego wydarzania. W najbliższych dniach postaramy się dostarczyć Wam informacji o tym niezwykłym biegaczu oraz o kulisach organizacji wydarzenia. Jeżeli więc szukacie natchnienia lub pomysłu, jak zrealizować swoje niezwykłe biegowe pomysły, może znajdziecie je właśnie u nas. Patronat nad przedsięwzięciem objął Prezydent Polski oraz Rada Miasta Piła.

Jeżeli tylko warunki logistyczne pozwolą, postaramy się na bieżąco relacjonować postępy Efiego!

Powrót