Biegowe Piekło: Runmageddon

obrazek_news

Adrenalina i ekstremalne bieganie: rusza Runmageddon

W 12 miastach Polski odbywają się treningi przygotowujące do startu w Runmageddonie – ekstremalnym biegu z przeszkodami, który odbędzie się 13 kwietnia na Torze Służewiec w Warszawie. Na zajęciach zawodnicy wylewają hektolitry potu i nie szczędzą sił, aby zbudować optymalną formę na start w tym wydarzeniu.

Impreza odbędzie się 13 kwietnia 2014 na Torze Służewiec w Warszawie. Wydarzenie będzie miało rangę Mistrzostw Polski dla studentów, żołnierzy i ratowników, a najtwardsi uczestnicy otrzymają zaszczytne wyróżnienia Twardej Sztuki oraz Twardego Syna. Limit czasu na pokonanie wszystkich przeszkód wynosi 2,5 godziny. Impreza odbędzie się 13 kwietnia 2014, start pierwszej serii przewidziany jest na godz. 10:00. Kolejne grupy zawodników ruszą na trasę, co godzinę.

Runmageddon przeciwstawia się biegom ulicznych, oferując jego uczestnikom ekstremalne wrażenia. To wydarzenie nastawione na dobrą zabawę, do której pretekstem jest wysiłek fizyczny i rywalizacja o miano najtwardszego zawodnika. Uczestnik prąc naprzód niejednokrotnie będzie musiał wspinać się, czołgać, brnąć w błocie, skakać, a także zmierzyć się z wodą oraz ogniem.  

W większości ośrodków przygotowujących do startu w kwietniowym Runmageddonie treningi rozpoczęły się na początku stycznia. Łagodna zima sprzyjała prowadzeniu zajęć na wolnym powietrzu, chociaż wiele jednostek treningowych była realizowana na salach. Runmageddon to idea połączenia biegu z ekstremalnymi przeszkodami. Coś dla ludzi uzależnionych od sportu, adrenaliny i dobrej zabawy, którym pot, krew, odciski, tarzanie się w błocie i piachu nie są obce.

„W obecnych czasach ludziom nie wystarcza już zwykła, klasyczna siłownia, która po pewnym czasie staje się po prostu nudna i monotonna. Trzeba dostarczać im ciągle nowych bodźców, stawiać zadania do wykonania, pisać scenariusz ćwiczenia tak, by to, co robią, było ciekawe i niepowtarzalne. Liczymy przede wszystkim na dobrą zabawę połączoną z solidną dawką adrenaliny i zmęczenia. Już nie możemy się doczekać startu w Runmageddonie. Czy może być coś piękniejszego niż 9km bieg z przeszkodami w błocie, ogniu i innych niedogodnościach w kwietniową niedzielę?” –  pyta Marcin Misiorowski z Crosshouse.

W przygotowaniach do Runmageddonu istotne jest zarówno przygotowanie wydolnościowe jak i fizyczne w warunkach na zewnątrz. Ważną rolę w treningu odgrywa również psychika. Od trenujących wymaga się maksymalnego poświęcenia, a to często oznacza walkę z samym sobą. Dla wielu zawodników wyzwaniem będzie pokonanie 9km trasy biegu, ponieważ typowe zajęcia crossfit zwykle nie zakładają tak długich dystansów.

W całej Polsce trwają przygotowania do imprezy, jeśli jesteście zainteresowani to regularne treningi do odbywają się następujących lokalizacjach oraz terminach:

BYDGOSZCZ – CF163 – czwartek 18:30

GLIWICE – CrossFit – sobota 14:00

KOŁOBRZEG  – CrossFit Kick – niedziela 11:30

KRAKÓW  – CrossFit  – sobota 16:00

LUBLINIEC – CrossFit Lubliniec – niedziela 9:00

ŁÓDŹ – Evergym – wtorek 18:00 i czwartek  19:00

Bajera Trener – niedziela  19:00

OPOLE – Crossfit Opole – niedziela 9:00

POZNAŃ – BOOT CAMP POLSKA – niedziela 15:00

SOPOT  – Nordcity Kettlebell Crew – niedziela 9:00

TORUŃ –  Total Cross – sobota 8:00

WARSZAWA BOOT CAMP POLSKA – sobota 11:00

CrossFit No Limit Ursus –  niedziela 12:00

Crosshouse niedziela 12:00-15:00

Reebok Crossfit Mokotów

Aby dołączyć należy skontaktować się z organizatorami treningów.

Dane kontaktowe znajdują się na stronie http://www.runmageddon.pl/runmageddon/treningi/