Biegowy powrót do korzeni

obrazek_news

Biegowy powrót do korzeni

Luna Running Sandals 

 

Dla wielu ludzi bieganie to forma sztuki. Od amatora po profesjonalistę, każdy wymaga odpowiedniego obuwia, dobranego do swoich potrzeb i możliwości. Wybierzcie się do najbliższego sklepu z butami do biegania: wybór przyprawia o zawrót głowy. Zaawansowane technologie jakimi posiłkują się producenci obuwia, często oddalają je od pierwotnego zamierzenia: prostoty i wygody w przemieszczaniu się.

Profesjonalny biegacz z doświadczeniem, Ted McDonald, wpadł na pomysł aby postawić na prostotę i zmęczony tradycyjnym obuwiem postanowił wrócić do korzeni. Odszedł od standardów i ograniczeń wiążących producentów i jako pionier biegania na boso stworzył nowy rodzaj buta.

Na pomysł wpadł podczas przemierzania szczytów Sierra Madre w Meksyku. Nie radził sobie w tak skalistym terenie i na pomoc przyszedł mu Manuel Luna – członek plemienia Tarahumaran wywodzącego się do Azteków i słynącego z niezwykłej wytrzymałości biegowej.

Wręczył Tedowi parę sandałów wykonanych na wzór własnych, ze starej opony. Tak zrodziła się koncepcja LUNA RUNNING SANDALS.

Sandały biegowe Luna, są wytwarzane ręcznie, cechuje je wyjątkowa trwałość i lekkość. Idealnie nadają się na piesze wędrówki i biegi terenowe, czerpiąc pełnymi garściami ze spuścizny ludzkości, która doskonale radziła sobie bez zaawansowanych technologii w kwestii sprawnego i szybkiego przemieszczania się, biegu.

Cena? Już nie taka ascetyczna: 75 dolarów.

MSZ

Powrót