Jeśli jesteś w trakcie poszukiwań butów na treningi tempowe lub starty w zawodach, trafiłeś idealnie. Brooks Asteria to propozycja w sam raz na szybkie i ultra lekkie bieganie: opinia, test.

brooks asteria szybkie buty do biegania test opinia

Przed moim pierwszym treningiem z Asterią na stopach byłam trochę zestresowana. Dotychczas wspomagałam się każdorazowo butami ze sporą dawką amortyzacji, co też miało wpływ na ich znaczną wagę. Z kolei Brooks Asteria zapowiadała zupełnie nowe odczucia i doświadczenia.

Ultra lekkie

4

Pierwsze wrażenia? Niezwykła lekkość i jednocześnie dobra amortyzacja. Buty są na tyle delikatne i lekkie, że pokonywanie w nich kolejnych kilometrów zdaje się być jeszcze prostszą sprawą.

Jedyne czego żałuję, to fakt, że tak długo zwlekałam z decyzją o bieganiu w startówkach. Bowiem porównując je do butów treningowych ze znacznym ”dodatkiem” amortyzacji, Brooks Asteria są lekkie jak piórko, a ja sama odniosłam wrażenie, że biegam boso.

Przewiewny materiał

1

Na plus zdecydowanie cienka i elastyczna cholewka buta, co wpływa pozytywnie na komfort biegu. Zwłaszcza, gdy dane jest mi biegać przy minimum trzydziestostopniowych upałach.

Technika biegu

Bieganie ze śródstopia było moim utrapieniem odkąd pamiętam. Jednak już po kilku wspólnych treningach szybkościowych zauważyłam poprawę techniki biegu. Buty są na tyle elastyczne, a do tego mają niewielki drop (8mm), że stopa zaczęła w końcu wykonywać naturalny i prawidłowy ruch, wybijając się ze śródstopia. Jak dla mnie zdecydowanie największa z zalet Brooks Asteria.

Minusy…

2

Niestety wraz z deszczem pojawia się niewielki problem. Podeszwa buta może się ślizgać podczas biegu na mokrym asfalcie. Na stadionowym tartanie można jednak biegać bez trudności.

Mimo wszystko, Brooks Asteria zajmuje teraz czołowe miejsce na mojej półce z obuwiem biegowym. Treningi interwałowe zdają być się teraz lżejsze, nie tylko ze względu na wagę butów, ale również sprężystość kroku. W końcu spisały się na medal podczas pierwszego sprawdzianu, jakim był start na 10 km, uwieńczony nową życiówką 42:45, jak i najwyższym stopniem na podium!

Gdzie kupić/cena

Aktualne dane na stronie producenta: https://goo.gl/RYw8D0

Gorące pozdrowienia z jeszcze gorętszej Tajlandii!

Martyna Jakóbczyk