Startuje w triathlonie i biegach ekstremalnych. Od najmłodszych lat związany z dziennikarstwem i sportem. Studiował Dziennikarstwo spec. foto na UW,...
Terenowy ideał? Nowa, lekko zmodyfikowana wersja jednego z najlepszych na świecie terenowych butów do biegania. Brooks Cascadia w odsłonie numer 11.

fot. M. Szymański 4RUN

Amerykańska, specjalistyczna marka biegowa Brooks Running odświeżyła swój kultowy model. Terenowa Cascadia z numerkiem 11, właśnie debiutuje na rynku. Zabraliśmy ją na wieczorne zdjęcia w Warszawie i przyjrzeliśmy z bliska. Wkrótce na pewno zaprezentujemy test, a dla Was kilka informacji, abyście mogli wyrobić sobie opinię o nowym modelu.

Brooks Cascadia 11 jest modelem przeznaczonym do treningów (i zawodów) terenowych. Zarówno na leśnych szlakach, jak i na bardziej wymagających górskich ścieżkach. Nie boi się skał i kamieni, wystających korzeni i daje sobie radę z wilgocią.

Odpowiednik SUVa

Waga? Nie jest to ciężki terenowy but, raczej odpowiednik samochodu typu SUV, czyli wszędobylski i raczej wszechstronny model. W odsłonie męskiej Cascadia 11 waży 334 gramy. Damska wersja jest oczywiście lżejsza: jej waga to 272 gramy.

Zapewnia lekkie wsparcie, dając bezpieczeństwom stopom wszystkich poszukiwaczy przygód. Nie pomijając komfortu. Nowa wersja zyskała przeprojektowany front, który jest bardziej wytrzymały niż w poprzednim modelu, odporny na uszkodzenia i przetarcia.

Pancerny?

Za bezpieczeństwo przed ostrymi, wystającymi fragmentami terenu jest odpowiedzialna podeszwa z wewnętrznym wzmocnieniem o nazwie Ballistic Rock Shield. Sami wiecie, że opisowe fragmenty technologii nie należą do najciekawszych, dlatego jej działanie najlepiej zrozumieć na przykładzie tej grafiki:

Dostępne wersje

Model Cascadia 11 będzie dostępny w 4 wersjach kolorystycznych. 2 męskie, 2 damskie. Już wkrótce w sklepie producenta Brooks-Running.pl. Cena? Granice 500-600 złotych.