Najbardziej uniwersalny but do biegania? Nowość w naszych rękach, premiera Brooks Ghost 9. Rewolucja czy ewolucja? Model od amerykańskiego potentata biegowego, zapewniający maksymalne wsparcie i amortyzację dla biegaczy z neutralną stopą, wkrótce zadebiutuje w Polsce.

Brooks Ghost 9 Green Zielone

Najnowsza odsłona z numerkiem 9

Brooks Ghost 9 jest modelem o neutralnej charakterystyce. Przeznaczonym zdecydowanie do biegania po twardej nawierzchni.

Brooks Ghost 9 2016 czarno zielone (7)

Jego znakiem rozpoznawczym jest mocno wyczuwalny efekt kołyski, przetaczania stopy pięta – palce. I duża dawka amortyzacji (drop 12 mm). Te dwie rzeczy pozostały bez zmian, część uległa modyfikacji, część została przemyślana od podstaw. Ghost w nowej odsłonie waży 300 gram (męski) i 257 gram (damski). Wnętrze cholewki jest teraz pokryte bardzo przyjemnym w kontakcie ze skórą pluszem, co eliminuje ryzyko otarć.

Brooks Ghost 9 2016 czarno zielone (2)

Zgrabny but

Konstrukcja jest smuklejsza niż do tej pory, dzięki czemu bez utraty zalet Ghosta, biegacz zyskuje poczucie większej kontroli i lekkości biegu. Zupełnie nowa konstrukcja cholewki podnosi poziom wentylacji i gwarantuje większą wytrzymałość na uszkodzenia i otarcia.

Brooks Ghost 9 2016 czarno zielone (3)

Najbardziej uniwersalny model butów do biegania?

Charakterystyka i model wsparcia modelu Ghost, od lat są doceniane i zbierają pochlebne opinie od biegaczy na całym świecie. Dlaczego tak jest, dowodziliśmy w materiale o aktualnym modelu Ghost 8. Z związku z tym przed „dziewiątką” stoi niełatwe zadanie. Nie zepsuć tego co gwarantował poprzednik i dostarczyć równie solidnego wsparcia dla biegaczy o różnym stopniu zaawansowania, różnych potrzebach i biegających w różnych warunkach.

Brooks Ghost 9 2016 czarno zielone (6)

Ghost 9 w Polsce

Brooks Ghost 9 opinia cena test

W nasze ręce trafił model premierowy. Wkrótce Brooks Ghost 9 pojawi się w polskich sklepach i na stronie producenta. My przyjrzymy mu się bliżej i spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy jest to dobry wybór jako uniwersalny but, po który sięgniecie w większości sytuacji. Kolorów oczywiście będzie więcej, męskich:

110233_060_i_ZM

i damskich:

120225_092_i_ZM