Mamy w swoich rękach zupełnie nowy model dla biegaczy, którzy szukają lekkich butów pozwalających zboczyć ze szlaku. Brooks Mazama to wyjątkowo lekki i stabilny zawodnik. Prapremiera w Polsce i pierwsza opinia.

fot. 4RUN

Brooks Mazama 2016 opinia cena gdzie kupić test (3)

Brooks Mazama 2016

Przyjrzeliśmy się z bliska nowemu modelowi terenowemu od amerykańskiej firmy Brooks Running. W swojej terenowej kategorii jest tym, czym na asfalcie jest inna nowość: Hyperion. Mazama poszerza biegowe horyzonty i debiutuje jako najlżejszy but biegowy w ofercie górskiej/terenowej.

Brooks Mazama 2016 opinia cena gdzie kupić test (11)

Waga wersji męskiej? 263 gramy. Kobieca edycja jest odpowiednio lżejsza: 223 gramy.

W teren, ale dla kogo?

Brooks Mazama 2016 opinia cena gdzie kupić test (9)

Neutralna Mazama jest przeznaczona dla biegaczy, którzy na nieutartym szlaku szukają szybkości i lekkości, nie rezygnując przy tym z bezpieczeństwa jakie oferują buty trailowe. Model wpasowuję się w lukę pomiędzy znanym i nagradzanym na świecie modelem Cascadia (który zabierze Cię wszędzie gdzie chcesz, ale nie oferuje takiej lekkości) a PureGrit (przeznaczonym dla szukających terenowego minimalizmu).

Brooks Mazama 2016 opinia cena gdzie kupić test (8)

To rozsądny wybór, który pozwoli nogom na dłuższą pracę bez zbędnego obciążenia. To ważne, kiedy podczas biegu w terenie czy w górach nogi szczególnie ciążą. My widzimy też dla nich pewne miejsce w biegach terenowych z przeszkodami, typu Runmageddon.

Szybszy kuzyn Cascadii

Brooks Mazama 2016 opinia cena gdzie kupić test (6)

5 mm drop i agresywna rzeźba bieżnika, którego zadaniem jest wgryzać się w teren i stabilnie (niezależnie od kąta nachylenia) pokonywać kolejne kroki, tworzą mieszankę dla wszystkich, którzy szukają szybkich butów na zawody lub intensywny trening na leśnym szlaku.

Brooks Mazama 2016 opinia cena gdzie kupić test (5)

Niska waga Mazamy wzięła się również z odpowiednio zaprojektowanej cholewki, która oddycha i nie pozwala przemoczyć, czy przegrzać stopy.

Bezpieczeństwo na szlaku

Brooks Mazama 2016 opinia cena gdzie kupić test (4)

Pierwszy kontakt z modelem obiecuje naprawdę wiele. Pieczołowicie wykonana i zabezpieczona cholewka, agresywny bieżnik i zaskakująca lekkość tej solidnej konstrukcji pozwala dosłownie szaleć zarówno po lasach jak i po górach. Tam gdzie uniwersalne buty biegowe narażają na kontuzję, zmuszają do zmiany tempa i ostrożnego stawiania kolejnych biegowych kroków, Mazama sieje spustoszenie, unosząc kurz i liście, pozwalając skupić się na parciu naprzód.

Brooks Mazama 2016 opinia cena gdzie kupić test (1)

Wkrótce premiera Mazamy na polskim rynku, dostępność w sklepach, cenę i opinię po pierwszych solidnych kilometrach poznacie w naszym kolejnym materiale. Na naszych zdjęciach wersja damska. Męska?

Brooks MAzama męskie

fot. 4RUN