Męski zestaw: Koszulka Athletic bez rękawów, Spodenki Running Air i Skarpetki Running Light. Nasza opinia w teście marki Brubeck. Dobre i… polskie.

BRUBECK – Dobre i polskie

Do Grzegorza trafił świetny zestaw na upalne dni, polskiej firmy produkującej odzież termo-aktywną. W skład zaproponowanego zestawu wchodzą:

Koszulka męska ATHLETIC bez rękawów

Koszulka wykonana jest z miękkiego lekkiego materiału. Na tyle lekkiego i delikatnego, że jest jak druga skóra. Świetnie odprowadza wilgoć w miejscach, w których przylega do ciała. Panele wentylacyjne umieszczone w odpowiednich miejscach wspomagają chłodzenie także tak gdzie materiał nie przylega np.na mostku i kręgosłupie

.

Odblasków w wersji bez rękawów jest mniej niż w tej z rękawami. Rezygnując z rękawów, rezygnujemy również z dwóch sporej wielkości odblasków. Z przodu moim zdaniem odblaskowy napis to za mało, może jakiś dodatkowy symbol pod spodem rozwiązałby sprawę. Odblaski z tyłu niestety po pewnym czasie zaczęły się wycierać, ale nadal są widoczne. Pomimo drobnych uwag, jest to najlepsza koszulka oddychająca, jaką posiadam.

.

Cena koszulki Brubeck Athletic: 89,99 zł

Spodenki męskie RUNNING AIR

Wszyte cienkie slipy są ciekawym rozwiązaniem. Nie obcierają, są przewiewne i dobrze odprowadzają wilgoć. Krótkie spodenki o ponadczasowym kroju z delikatnego materiału nie krępują ruchów, choć z początku mogą być krępujące dla nieprzyzwyczajonych do biegania w tak krótkich spodenkach.

Mała kieszonka np. na klucz została umieszczona w dość dziwnym miejscu, tj. we wnętrzu przy pasku, w slipach! Jednak ostatecznie wydaje mi się to dobrym rozwiązaniem, ponieważ kieszonka wraz z zawartością utrzymuje się na miejscu i nie przeszkadza. Bezuciskowy ściągacz dobrze utrzymuje spodenki w pasie, co jest bardzo ważne przy konstrukcji dwa w jednym. Z tyłu na nogawkach zostały umieszczone dwa wąskie paski odblaskowe, a z przodu napis.

.

Cena spodenek Brubeck Running Air: 89,99 zł

Skarpetki męskie Running Light

Skarpetki w ponad połowie składają się z bawełny. Skutecznie obalają mit “biegaj w skarpetach bez bawełny lub z jej niewielką domieszką, ponieważ bawełniane skarpety nasiąkają i mogą powodować obtarcia”.

W czasie treningu stopa pozostaje sucha, skarpety mogą być po zewnętrznej stronie lekko wilgotne (zależy od wentylacji butów) a dodatkowe wzmocnienia frotte w rejonie palców i pięt, zmniejszają prawdopodobieństwo wystąpienia obtarć. Ściągacz w rejonie śródstopia utrzymuję skarpetki na miejscu.

Jony srebra skutecznie ograniczają powstawanie nieprzyjemnych zapachów. Mają tylko jedną wadę. W białej wersji kolorystycznej odpadają treningi terenowe. Po biegu w piachu, błocie, dopranie takich skarpetek jest bardzo trudne.

Cena skarpetek Brubeck Running Light: 24,99 zł

mod. Grzegorz i Artur

fot. Ewa Marczewska 4RUN

tekst Grzegorz Zychalak i Ewa Marczewska 4RUN