Amerykańska marka Brooks Running liczy sobie ponad 100 lat. Zobaczcie jakie buty do biegania w terenie, do startów w biegach z przeszkodami (Runmageddon, Survival Race, Trail) przygotowała. Najlepsze, specjalistyczne buty do biegów z przeszkodami 2017/2018.

Sami startujemy i biegamy. I do od kilku ładnych lat. Dlatego widzimy, że takie pytanie często pada w Waszych wiadomościach. Na tapetę wzięliśmy amerykańskiego producenta Brooks Running. Ponad 100 letnia marka, która robi tylko i wyłącznie sprzęt biegowy. I jak pokazały nasze poprzednie materiały (np. tutaj) wiedzą jak zrobić go dobrze.

Jak dobrze wybrać buty do biegania w terenie i z przeszkodami (Runmageddon, Survival Race etc.) piszemy tutaj: link

Brooks Running 2017/2018 modele do biegów z przeszkodami i startów w terenie

Kilka specjalistycznych propozycji, które sprawnie zaliczą wiele startów i uchronią przed kontuzjami.

Brooks Mazama

Neutralna Mazama jest przeznaczona dla biegaczy, którzy na nieutartym szlaku szukają szybkości i lekkości, nie rezygnując przy tym z bezpieczeństwa jakie oferują buty trailowe. Model wpasowuję się w lukę pomiędzy znanym i nagradzanym na świecie modelem Cascadia (który zabierze Cię wszędzie gdzie chcesz, ale nie oferuje takiej lekkości) a PureGrit (przeznaczonym dla szukających terenowego minimalizmu). To rozsądny wybór, który pozwoli nogom na dłuższą pracę bez zbędnego obciążenia. To ważne, kiedy podczas biegu nogi szczególnie ciążą. 5 mm drop i agresywna rzeźba bieżnika, którego zadaniem jest wgryzać się w teren i stabilnie (niezależnie od kąta nachylenia) pokonywać kolejne kroki, tworzą mieszankę dla wszystkich, którzy szukają szybkich butów na zawody lub intensywny trening na szlaku.

Aktualna oferta: tutaj


Brooks Caldera

To model terenowy, który wyróżnia się dużą amortyzacją, lekką, miękką i elastyczną konstrukcją oraz niedużym spadkiem pięta/palce wynoszącym 4 mm. Podeszwa jest przy tym wyjątkowo gruba i miękka, ma ponad 2 cm wysokości na całej długości. Caldera przeznaczona jest do długodystansowych biegów terenowych na różnego typu podłożu naturalnym. Bieżnik podeszwy zewnętrznej nie jest zbyt głęboki, ale bogaty w ustawione w różnych kierunkach wypustki, przydające się przy unkaniu poślizgów przy podbiegach i zbiegach. W stosunku do innych modeli terenowych Brooksa Caldera jest ewidentnie najbardziej amortyzowana, dzięki grubej podeszwie wykonanej z pianki BioMoGo DNA

Aktualna oferta: tutaj


Brooks Cascadia

Cascadia jest modelem przeznaczonym do treningów (i zawodów) terenowych. Zarówno na leśnych szlakach, jak i na bardziej wymagających górskich ścieżkach. Nie boi się skał i kamieni, wystających korzeni i daje sobie radę z wilgocią. Nie jest to ciężki terenowy but, raczej odpowiednik samochodu typu SUV, czyli wszędobylski i raczej wszechstronny model. Uznany za najlepszy terenowy but świata (przez magazyn Runner’s World) i regularnie sprawdzany przez guru światowego ultramaratonu – Scotta Jurka. Materiał o tym bucie tutaj.

Aktualna oferta: tutaj


Brooks PureGrit

Minimalistyczny but terenowy. Trzeba go poczuć, nie ma się o czym rozpisywać  Materiał o tym bucie tutaj.

Aktualna oferta: tutaj


Brooks Glycerin

Uniwersalny model dla stopy neutralnej i supinującej, który wbiega do lasu, śmiga po asfalcie, nie ślizga się! i nie przytłacza rozmiarem. Energiczny but, który jest bardzo uniwersalną propozycją dla biegaczy, którzy szukają zaawansowanego modelu ze wsparciem. Doskonale sprawdzał się w startach w biegach z przeszkodami. Materiał o tym neutralnym bucie tutaj.

Aktualna oferta: tutaj