Buty do biegania: nowości wiosna 2014

obrazek_news

Buty do biegania: nowości wiosna 2014

Szukacie nowych butów do biegania? Dobrze trafiliście, przygotowaliśmy dla Was przegląd nowości na rynku butów do biegania, sezon 2014 wiosna.

Nowy sezon, nowe wzornictwo i technologie opracowane, aby uczynić życie biegacza przyjemniejszym. W zestawieniu buty na sezon 2014 firm: Adidas, Asics, Brooks, Mizuno, New Balance, Nike, The North Face, Puma, Reebok, Scott

Adidas

Supernova Glide Boost

BOOST™ to rewolucyjny materiał amortyzujący. Jego główną koncepcją jest podzielenie materiału ze stałych granulek na tysiące małych kapsułek umieszczonych w podeszwie, które zbierają i oddają energię. Buty Adidasa to nie tylko nowa amortyzacja. To zmiana całej konstrukcji buta, która ma na celu poprawienie rezultatów. Biegnący od okolic pięty aż po śródstopie TORSION® SYSTEM jednocześnie zwiększa stabilizację ruchu, zabezpieczając przed niespodziewanym skręceniem. Wspomaga również naturalne przetoczenie stopy z pięty na palce. Buty są wyposażone w dobrze znaną z przemysłu samochodowego gumę Continental™. Sprawdzona gumowa mieszanka gwarantuje lepszą przyczepność na mokrej i śliskiej nawierzchni niż inne materiały nawet na suchym podłożu. Adidas Supernova Glide Boost ważą kolejno: 295 (męskie) lub 250 gram (damskie).

Asics

Gel Super J33

GEL-SUPER J33 jest pierwszym naszym butem do biegania naturalnego, który został stworzony specjalnie dla pronatorów. Technologia FluidAxis, która rozpoznaje kolejne etapy w cyklu ruchu biegacza została przeniesiona w kierunku zewnętrznej strony podeszwy, co przekłada się na większą stabilność i gęstość wewnętrznej strony podeszwy.  Dzięki temu but idealnie współgra z cyklem ruchu biegaczy-pronatorów. Cholewki buta wykonane są z bezszwowego materiału w postaci siateczki, która zapewnia optymalną oddychalność.

Brooks

Cascadia 9

Stworzona do biegów trailowych Cascadia 9 uwielbia piaszczysto żwirowe tereny. Świetnie radzi sobie z nierównym podłożem za pomocą systemu czterech symetrycznie rozłożonych trzepieni, które balansują jak niezależne zawieszenie terenowego SUV. Bezszwowa konstrukcja daje duże poczucie komfortu przy jednoczesnym obniżeniu całkowitej wagi buta. System BioMoGo DNA przystosowuje amortyzację do Twojej stopy oraz do zróżnicowanego terenu. Udogodnienia takie jak obniżona lekko pięta oraz nowy system płaskich sznurowadeł, w jeszcze lepszy sposób przystosowują nową generację Cascadii do trudów biegów trailowych. Waga: 275 g

Glycerin 11

Buty zarówno na asfalt jak i do lasu. Pomyśl o Glycerin 11 jako o twoim biegowym służącym, dostarczającym ci z każdym krokiem wszystkiego, czego pragniesz w zakresie luksusu i komfortu. Luksus zaczyna się już od komfortowej cholewki, wykonanej w innowacyjnej technologii 3D Fit Print tworzącej doskonale dopasowaną strukturę o zmniejszonej wadze. Usunięto również mostek stabilizujący po to, aby stopa miała więcej kontaktu z podłożem i aby przetaczanie było bardziej płynne. Całość „ubrana” w dynamiczne i żywe kolory.

Ravenna 5

Ravenna 5 to but przeznaczony dla biegaczy z średnią waga oraz z lekką pronacją. Nowe rozwiązanie połączenia DNA oraz BIOMOGO nadaje nowy wymiar amortyzacji. Tym samym but staje się lżejszy, nie tracąc nic na amortyzacji. Dzięki takiemu rozwiązaniu staje się butem bardzo wszechstronnym nadającym się na treningi oraz starty.

Transcend

Model Brooks Transcend to zupełnie nowy, przełomowy but skonstruowany z myślą o WSZYSTKICH biegaczach ceniących sobie komfort, najlepsze rozwiązania techniczne i materiałowe oraz nowe podejście do filozofii tworzenia butów biegowych. Nad tym modelem pracowało m.in. dwóch bardzo znanych i cenionych naukowców: Dr Gert -Peter Brueggemann ze sportowego Uniwersytetu w Kolonii oraz Dr Joseph Hamill z Uniwersytetu z Masssachusetts, obaj posiadają ponad 30 letnie doświadczenie w badaniach nad bieganiem i analizą ruchu. Przy tworzeniu tego buta przyświecał im jeden cel, chcieli skonstruować buta opartego na indywidualnym, naturalnym stylu biegania każdego biegacza. Innowacja Transcenda polega na dostrojeniu interakcji pomiędzy ciałem biegacza a butem. Chodzi o minimalizację wpływu buta na krok biegowy, but ma wspierać indywidualny sposób poruszania się biegacza a nie go korygować.

Mizuno

Wave Sayonara

Wave Sayonara to najlżejszy neutralny but treningowy przeznaczony dla każdego biegacza który potrzebuje szybkości. Waga 230 g (męski) i 190 g (damski). Jest to produkt z linii butów lekkich oferując bardziej wymagającym  biegaczom najlepszą technologię i niewielką masę, co pozwala uzyskać lepsze wyniki podczas treningu jak i zawodów. Zastępuje on buta Mizuno Precision 14 (jest o 50 g lżejszy) i Wave Elixir. Wave Sayonara dostarcza więcej dynamiki, lekkości oraz stabilności podczas kolejnych kilometrów treningu.

Wave Rider

Gotowość do biegu dla wszystkich neutralnych biegaczy. Model Wave Rider jest symbolem stałego dążenia Mizuno do stworzenia idealnego buta biegowego. W swoim 17 wcieleniu, Wave Rider zawiera szereg nowych technologii mających na celu ugruntowanie swojej pozycji jako buta dla każdego neutralnego biegacza. Poprzez ciągłą ewolucję i ulepszanie, Wave Rider 17 jest najdoskonalszą wersją tego modelu jaka dotychczas powstała.  

New Balance

Fresh Foam

Buty przeznaczone dla osób ze stopą neutralną oraz supinującą do biegania na twardych nawierzchniach. Model 980 został wyposażony w innowacyjną piankę Fresh Foam. Dzięki specjalnej budowie jest wyjątkowo lekka, dobrze zamortyzowana oraz odporna na odkształcenia. Wierzch buta został wykonany z bardzo dobrze oddychającego poliestru, a dzięki bezszwowemu łączeniu poszczególnych elementów nie jesteśmy narażeni na otarcia podczas długich treningów. Drop 4mm zapewnia naturalne ułożenie stopy podczas biegów.

Najważniejsza jest stopa – but to nie wszystko

Słowa te należą do Billa Bowermana, legendarnego trenera lekkiej atletyki oraz współzałożyciela Nike. Jako jeden z pierwszych Bowerman uznał, że projektowanie obuwia sportowego powinno opierać się na analizie budowy ciała sportowca i jego ruchu. Przekonanie to dało początek koncepcji naturalnej swobody ruchu, leżącej u podstaw przełomowej technologii Nike Free.

Najnowsza linia Nike Free umożliwia biegaczom wybór pożądanego poziomu elastyczności i wysokości tzw. offsetu podeszwy (różnica pomiędzy wysokością na poziomie pięty, a wysokością na poziomie palców). Model Nike Free 3.0 Flyknit zapewnia najwyższy poziom elastyczności przy wartości offsetu rzędu 4 mm. Nike Free 4.0 Flyknit to but o wyższym poziomie amortyzacji, charakteryzujący się offsetem równym 6 mm. Natomiast Nike Free 5.0 to złoty środek pomiędzy naturalną elastycznością, a cechami tradycyjnego obuwia biegowego.

The North Face

Ultra Trail

Lekkie, funkcjonalne, doskonale chroniące buty do biegów trail’owych. Podeszwa VIBRAM® w obuwiu trekkingowym znakomicie radzi sobie na takich podłożach jak skała, śnieg, strumyk, błoto. Technologia The North Face Cradle™ Guide została zaprojektowana z uwzględnieniem środkowej podeszwy EVA o podwójnej gęstości i pełnej długości, która pracuje razem ze stopą, zapewniając jej prowadzenie i wspierając jej naturalny ruch. Technologia ta zapewnia perfekcyjną kombinację amortyzacji, stabilności i ochrony dla stopy na każdym terenie. Wyraźnie profilowany łuk wspiera stopę przy podbiciu, uniemożliwia przesuwanie się stopu do przodu w trakcie. Antybakteryjny środek AgION™, oparty na jonach srebra, hamuje rozwój bakterii oraz brzydkiego zapachu.

Faas 300

Minimalistyczne podejście do projektowania tego buta widoczne jest na pierwszy rzut oka. Użyto tylko niezbędnych komponentów, by Faas 300 stał się pociskiem. Specjalnie zaprojektowane wcięcia w podeszwie zapewniają stabilizację stopy, podeszwa jest giętka w miejscach naturalnego zginania się stopy, a jej kołyskowaty kształt pozwala na bieganie naturalnym rytmem. Bieganie nie musi być „czarno-białe” dlatego ten model oferowany jest w szerokiej gamie kolorów.

Faas 600

Lekki, uniwersalny but treningowy ze stabilizacją. Przeznaczony do biegania na asfalcie oraz innych utwardzonych nawierzchniach. Skierowany do biegaczy poszukujących wygodnych butów o wysokim poziomie amortyzacji na codzienne treningi. Rodzaj stopy: neutralna/pronująca.

Reebok

Z Series

Reebok prezentuje najnowszą kolekcję uniwersalnych butów do biegania Reebok ZSeries. Ta unikalna, zapewniająca naturalny komfort poruszania się seria produktów została stworzona w oparciu o technologię stosowaną w oponach sportowych. Opony te projektowane są z myślą o samochodach osiągających prędkości powyżej 240 km/h, w związku z czym ich bieżniki muszą utrzymywać stały kontakt z nawierzchnią, zapewniać szybki start i hamowanie, nawet przy wysokich prędkościach. Buty ZSeries zapewnią Ci bezkompromisową szybkość w trakcie przejść i doskonałą kontrolę podczas nagłych zwrotów, skrętów i zmian kierunku.

Scott

Z Eride AF Trainer 2.0

But z najlepszą amortyzacją w kolekcji. Dzięki zastosowaniu pianki aerofoam w środkowej części podeszwy oferuje wysoki komfort. Górna część cholewki nowego modelu wykonana z lekkiego i oddychającego materiału. Doskonały but treningowy dla neutralnych biegaczy.

T2 Palani

Wysokiej jakości but z imponującą niską masą i świetną amortyzacją. Doskonały wybór od szybkich „połówek” po maraton. Dedykowany dla triathlonistów, rekomendowany dla neutralnych biegaczy o średniej masie. Twarda nawierzchnia.

T2 Palani Eride Nakoa Trail GTX

Typowy but terenowy. Przy wsparciu membrany Gore model Nakoa wspięła się na wyższy poziom butów terenowych. Rozszerzona podeszwa eRIDE zapewnia stabilność, bezpieczeństwo oraz efektywność zwłaszcza podczas zbiegania w trudnym terenie.