Buty Inspirowane… kozią racicą? Merrell Capra

Buty Inspirowane… kozią racicą? Merrell Capra

obrazek_news

Czym jest Speed Hiking? To połączenie biegania, wspinaczki i nordic walkingu. Dobre uzupełnienie treningu biegacza. Merrell prezentuje buty zaprojektowane specjalnie w tym celu.

 Speed hiking, czyli szybkie piesze wędrówki to dyscyplina, które zaczyna cieszyć się coraz większą popularnością. W czasie wyprawy na szlak, tempo i teren mogą być zróżnicowane. Niektóre odcinki można pokonywać szybkim marszem, czasem konieczne są krótkie podbiegi. Dlatego uprawiając speed hiking decydujemy się na lekkie i elastyczne buty, które pozwolą łatwo i wygodnie przebyć trasę.

Nowy model Merrell Capra, dostępny zarówno w kolekcji damskiej jak i męskiej, został zaprojektowany z myślą o osobach, które cenią aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu.

Budowa butów:

Wierzch butów wykonano ze skóry syntetycznej oraz siateczki. Zastosowano w niej oczekującą na przyznanie patentu technologię Stratafuse™, która zapewnia dobre trzymanie stopy i wspiera jej naturalne ruchy. Specjalny system sznurowania stabilizuje stopę, a język z wstawkami uniemożliwia przedostawanie się zanieczyszczeń do wnętrza buta.

W modelach Capra wykorzystano technologię Gore-Tex®, która sprawia, że buty mają zdolność „oddychania”, są wodoszczelne i można je nosić przez cały dzień.

But inspirowany kozią racicą?

Konstrukcja bieżnika Merrell Capra została zainspirowana budową… racic górskich kozic! Ma gwarantować wysoką przyczepność na nierównym, suchym i mokrym terenie.

Dodatkowo do wnętrza butów zapakowano: podeszwę środkową UniFly™, która zapewnia solidną amortyzację i ochronę w tylnej części buta oraz dobre wyczucie terenu w części przedniej. I podeszwę zewnętrzną Vibram®, która daje przyczepność na nierównym, suchym i mokrym terenie.

Sugerowana cena: 499 pln

Powrót