Charytatywny Bieg Wolności Gdańsk – Berlin – dołącz do niego!

obrazek_news

Bieg “Freedom Charity Run” rozpocznie się 24 września 2014 przed dawną stocznią im. Lenina w Gdańsku, mieście „Solidarności”, gdzie rozpoczęły się przemiany, a zakończy 3 października, po 9. dniach i po pokonaniu przez biegaczy 621 kilometrowej trasy, pod Bramą Brandenburską w Berlinie, mieście, w którym runął mur.

W 25 lat po upadku muru berlińskiego pojawia się szczególna okazja do zademonstrowania przyjaźni i solidarności wśród europejskich sąsiadów. Wspólny bieg z Gdańska do Berlina ma przypomnieć o tym historycznym wydarzeniu i przełomie politycznym związanym z upadkiem komunizmu w 1989r.

Charytatywny Bieg Wolności – dołącz do biegaczy w dowolnym momencie np. z 4 RUN Team na odcinku Chojnice-Piła i Piła-Oborniki.

Freedom Charity Run to bieg upamiętniający  25. Rocznicę transformacji, symboliczną rocznicę odrodzenia się po wielu latach społeczeństwa Europy Środkowo-Wschodniej. Bieg składa się z dziesięciu odcinków, rusza z Gdańska 24 września.

Szczegóły:

Uczestnikiem może być każdy identyfikujący się z ideą wolności i solidarności, chcący podkreślić w ten niekonwencjonalny sposób znaczenie dzisiejszej wolnej i demokratycznej Europy bez granic.  Do biegu można dołączyć w dowolnym miejscu i na odcinku o dowolnej długości.

Dwa etapy będą związane z Piłą: meta 3 i start 4 etapu.

Zachęcamy do powitania biegaczy w Pile 26 września br. około godziny 19:00 przy ul. Dąbrowskiego (Inwest-Park). Oczywiście do biegu można dołączyć się w dowolnym miejscu i na odcinku o dowolnej długości. Można uczestniczyć drużynowo, albo kibicować na rowerze.(mapa końcówki etapu Chojnice-Piła)

Na tej samej zasadzie 27 września pożegnamy biegaczy towarzysząc im na trasie do Obornik. Biegacze wystartują o godz. 9.00 z parkingu przy ul. Dąbrowskiego. Początek trasy zostanie poprowadzony Bulwarami Chattelerault, ul. Walki Młodych, w kierunku Piły Kaliny i dalej przez Byszki do Ujścia.  (mapa początku etapu Piła-Oborniki)

Telefon : 67 352 84 04

Gdańsk

Można uczestniczyć drużynowo, albo kibicować na rowerze. W Gdańsku zapraszamy na wspólny bieg na 2 lub 10 km. Po wspólnym starcie najpierw dobiegniemy wspólnie do Konsulatu RFN Al. Zwycięstwa 23. Następny odcinek zakończy się na parkingu przy IKEA. 

Poznań

W Poznaniu można dołączyć do biegaczy na 11 km przed metą. O godz. 10.30 w Strzeszynku, parking k/Restauracji Oaza, lub na 1 km przed metą o 11:45 koło nowego budynku Muzeum Narodowego. 

Pozostałe miasta:

Pozostałych punktów w innych miastach, gdzie będzie można dołączyć na trasie 1, 5 i 10 km przed metą oraz po starcie, należy szukać na stronie biegu: KLIKNIJ

Powrót