Chodzież: wzgórza i dużo błota 15.05.2010

obrazek_news

Malownicze widoki nawet pomimo niskich, ciemnych chmur. Na mecie dla każdego wyjątkowe w skali całej Polski medale z… porcelany. To z niej słynie Chodzież.

Ponad 400 biegaczy wystartowało w 27. Biegu Grzymalitow w Chodzieży. Jego trasa to 5,1 km dookoła malowniczego Jeziora Chodzieskiego. W tym wypadku „malowniczość” oznaczała spore utrudnienia dla biegaczy. Sama Chodzież leży w dolinie, ale jezioro otaczają spore wzgórza i to właśnie one były jednym z dwóch głównych wyzwań dla biegaczy.
Przez deszcz, który spadł ostatniej nocy, na przełajowej trasie utworzyły się wielkie kałuże i masa błota. To one dały się biegaczom we znaki być może nawet bardziej niż chodzieskie wzgórza. Aura nie oszczędziła amatorów biegania i – kiedy pierwsi biegacze zdążyli już przekroczyć linię mety – z niebia zaczynała padać delikatna mżawka.

Na szczęście do mety dobiegli wszyscy, a tam na każdego uczestnika czekały wyjątkowe w skali całej Polski medale, wykonane z… porcelany. To właśnie z niej słynie Chodzież i to właśnie te, kruche pamiątki, przyciągają co roku nad Jezioro Chodzieskie coraz więcej amatorów biegania. Niektórzy przyznają, że przyjeżdżają do Chodzieży właśnie ze względu na nie.
Biegowi Grzymalitów patronował portal 4run.pl. Po więcej zdjęć zajrzyjcie do naszej galerii (fotograf: Maaciej Ksyta). Obszerną relację z biegu, wywiady i komentarze usłyszycie w naszej audycji.

Powrót