RAPORT – TEST COMPRESSPORT – rękawki kompresyjne

producent i informacje: COMPRESSPORT – rękawki kompresyjne

kolor: biały

rozmiar: 2

cena: 179 PLN

PIERWSZE WRAŻENIE

Zakładając pierwszy raz rękawki miałem wrażenie, że są dosyć mocno dopasowane i sprawiają wrażenie ciasnych. Jest to jednak odczucie początkowe i po kilku minutach zapominamy o ich obecności. Rękawki są dostępne w dwóch kolorach: czarnym i białym i mają estetyczny nadruk na całej długości oraz ściągacz na górnej części, dzięki czemu nie zsuwają się. Dodatkowo w miejscu zgięcia stawu materiał jest specjalnie wyprofilowany, co zwiększa komfort zginania ręki.

PLAN TESTOWANIA

Testowanie odbywało się zarówno w czasie jazdy na rowerze szosowym oraz w trakcie biegów (również zawody). Z uwagi na porę roku przeważały temperatury w granicach od kilku do kilkunastu stopni.COMPRESSPORT – rękawki kompresyjne

OPIS PRODUCENTA

Rękawki kompresyjne na ramiona – COMPRESSPORT® ProRacing Armsleeves. Idealne rozwiązanie dla wszelkich sportów wymagających używania naszych ramion – pływanie, squash, tenis, koszykówka, rower, triathlon itp. Wszędzie tam gdzie mamy doczynienia z przeciążeniami mięśni rękawki COMPRESSPORT® ProRacing Armsleeves są pomocne.

Skracają czas regeneracji, zabezpieczają przed kontuzjami przeciążeniowymi, a co za tym idzie – pomagają Ci być szybciej gotowym do kolejnego działania!  Dodatkowo powłoka Cold Black zabezpieczy Twoje ramiona podczas długotrwałego przebywania na słońcu przed promieniowaniem UV chłodząc skórę.

RAPORT Z TERENU

Produkt ten zabierałem zawsze na treningi rowerowe i sprawdzały się jako dodatkowe zabezpieczenie przed zimnem. Zajmują bardzo mało miejsca, można je zwinąć w kieszeń i w każdej chwili założyć jako ocieplacz. Oczywiście podstawową ich funkcją jest kompresja i poprawienie krążenia krwi. Na dłuższych treningach sprawdzały się znakomicie, dzięki czemu mięśnie się mniej męczyły i nie występował ból.

Rękawki te również wykorzystywałem w trakcie biegów. Najlepiej sprawdzają się, jako dodatek do koszulki startowej w chłodniejsze dni. Uzyskujemy dzięki temu dużą swobodę ruchów i komfort tak ważny na każdych zawodach.

PODSUMOWANIE I OCENA

Podsumowując ten produkt uważam, iż jest on świetnym dodatkiem i gadżetem zarówno dla kolarzy, biegaczy oraz oczywiście triathlonistów. Jest estetycznie wykonany i świetnie się sprawdza w różnych warunkach. Minusem jest dość wysoka cena, ale cóż za nowinki trzeba płacić 🙂 Druga sprawa to jakość nadruku – po dwóch treningach zaczął on schodzić (łuszczyć się), co nie powinno mieć raczej miejsca. Ogólnie polecam te rękawki raczej dla osób, które szukają dodatkowych elementów zwiększających komfort i chcą się wyróżniać spośród współzawodników.