Czas na Kościan!

obrazek_news

Półmaraton w Kościanie to ostatni bieg w cyklu Grand Prix Wielkopolski. Jego start nastąpi w pierwszą niedzielę listopada.

Jeszcze tylko 10 dni obowiązuje niższa opłata startowa – 40 złotych (dla mieszkańców powiatu kościańskiego – 20 zł), po tym zaś terminie wzrośnie do 60 zł. Bieg im. dra Henryka Florkowskiego odbywa się już po raz siódmy. W tym roku zmianie uległa trasa biegu – zawodnicy będą pokonywać jedną małą, a następnie dwie duże pętle ulicami miasta. Szczegóły na poniższej mapce.

Zapisywać można się w sposób tradycyjny – pisemnie na adres organizatora lub poprzez formularz na stronie imprezy. Biegowi głównemu towarzyszyć będzie Bieg Coccodrillo, czyli zawody na dystansie 6,5 kilometra. Tu również wymagane jest wcześniejsze zgłoszenie i wniesienie opłaty startowej w wysokości 20 zł.

Uczestnicy obu biegów ruszą na trasę o godzinie 13:00. Ponieważ przebiegać będzie ona ulicami w centrum miasta, organizatorzy oczekują licznego dopingu kibiców.

Deszcz nagród…

Zawodnikom, którzy ukończą półmaraton, organizator gwarantuje: ciepły posiłek, napoje na trasie i mecie, pamiątkową koszulkę oraz dla pierwszych 800 zawodników na mecie medal odlewany. Pozostałym zawodnikom – organizator prześle medal pamiątkowy pocztą w późniejszym terminie.

Zawodnicy, startujący w biegu towarzyszącym mają zagwarantowane: ciepły posiłek, napoje na trasie i mecie oraz koszulkę firmy Coccodrillo.

Ponadto nagrodzeni zostaną zawodnicy w klasyfikacji generalnej, kategoriach wiekowych, pracownicy służby zdrowia, mieszkańcy powiatu kościańskiego. Organizatorzy przewidują także „lotną premię”.

Szczegóły w regulaminach:

PÓŁMARATONU

BIEGU COCCODRILLO

Walka na trasie VI Półmaratonu im. dra H.Florkowskiego

Garść informacji „historycznych”:

W ubiegłym roku trasę o długości 21,097 km pokonały 723 osoby.

Zwyciężył Igor Geletij, który dotarł do mety w czasie 1:03.18. Kolejne dwa miejsca na podium także przypadły reprezentantom Ukrainy: drugi był Witalu Szafar (1:03.24), a trzeci – Andrej Toptun (1:03.27). Najlepszy z Polaków – Michał Kaczmarek z Poznania – zajął szóste miejsce (1:04.08).

Wśród pań triumfowała Olga Salewicz. Biegaczce z Grodna pokonanie trasy zajęło 1:14.15. Kolejne miejsca na podium rywalizacji kobiet zajęły Ukrainki: Olga Kotovska (1:14.16) i Tetiana Szmyrk (1:14.32).