Czołówka europejskich maratonów – Maraton Warszawski liczy na 10 000 biegaczy.

obrazek_news

Czołówka europejskich maratonów – Maraton Warszawski liczy na 10 000 biegaczy.

4 RUN zachęca do spróbowania sił na królewskim dystansie 42 km 195 m i przyczynienia się do pobicia rekordu. Zarezerwujcie sobie ostatni weekend września!

Niespełna 100 dni pozostało do startu jednej z największych imprez biegowych w Europie. Poprzednią edycję ukończyło 8506 zawodników, co daje polskiemu maratonowi miejsce w czołówce Europy. W 2014 roku organizatorzy liczą na rekord i frekwencję przekraczającą 10 000 zawodników.

To czy się udało sprawdzimy osobiście podczas naszej relacji z tego biegowego święta, które odbędzie się tradycyjnie w ostatni weekend września.

Biegacze wystartują z Mostu Poniatowskiego 28 września o godzinie 9:00. Wszystkie osoby, dla których dystans 42 kilometrów 195 metrów to jeszcze zbyt duże wyzwanie, mogą wziąć udział w Biegu na Piątkę, do którego zapisy właśnie ruszyły.

W ubiegłorocznym 35. Maratonie Warszawskim, linię mety przekroczyło ponad 8 tysięcy biegaczy, a trzy pierwsze zawodniczki pobiły dotychczasowy rekord trasy kobiet.  W tym roku olimpijską atmosferę i emocje na najwyższym poziomie gwarantuje fakt, że wszyscy uczestnicy maratońskiego weekendu kończą swoje biegi na płycie Stadionu Narodowego, gdzie czeka na nich tłum kibiców oraz gorący doping ze strony znajomych i rodziny.

Ostatni weekend września to nie tylko bieg maratoński ulicami Warszawy, ale również bogaty program biegów towarzyszących i aktywności plenerowych. W dniach 27-28 września odbędą się: Bieg na Piątkę, maraton na rolkach oraz maraton wózków typu hand-bike. Na terenie Stadionu Narodowego podczas całego weekendu maratońskiego będą funkcjonowały targi EXPO dla pasjonatów biegania oraz osób, które dopiero chcą rozpocząć przygodę z tym sportem.

No i teraz kłania się podstawowe pytanie: startujecie?

Powrót