Deszczowy triumf Hailego

obrazek_news

Nie był to łatwy i przyjemny bieg. Deszcz i chłodny wiatr przywitały zawodników na starcie Bupa Great Manchester Run.

Najlepsi jednak nie odpuścili i zgromadzeni wzdłuż trasy kibice do ostatnich chwil mogli śledzić niezywkle emocjonujące widowisko. Dość powiedzieć, że aż ośmiu zawodników przebiegło dziesięciokilometrowy dystans poniżej 29 minut! Zwyciężył człowiek, który wcześniej wygrywał tam trzykrotnie – Haile Gebrselassie, uzyskując czas 28:10. Drugie miejsce zajął Chris Thompson, ubiegłoroczny wicemistrz Europy na 10 000 m (28:21), trzecie miejsce zajął utytułowany Ukrainiec – Siergiej Lebied (28:25).

W gronie kobiet najszybciej przekroczyła linię mety Helen Clitheroe, złota medalistka Halowych Mistrzost Europy w Paryżu z 2011 roku. W zawodach nie wystartowała Paula Radcliffe, dla której miał być to powrót na biegowe trasy po urodzeniu drugiego dziecka. Brytyjską lekkoatletkę, mającą w swym dorobku rekord świata na dystansie maratonu, pokonała tym razem przedłużająca się infekcja górnych dróg oddechowych.