Pasjonatka zdrowego stylu życia, a więc racjonalnego odżywiania się i aktywności fizycznej w różnych formach. Ponadto miłośniczka języków obcych i...

Szukasz biegowych wyzwań na jesień i zimę? City Trail to cykl 5km biegów organizowanych w 10 miastach. Przełajowe zawody na stałych trasach, co pozwala na regularne sprawdzanie formy i porównywanie wyników.

Nietypowa formuła

Formuła zawodów City Trail odbiega od tej, do której biegacze są przyzwyczajeni podczas biegów ulicznych. Na mecie biegacze nie otrzymują medali. Są one wręczane podczas gali podsumowującej po zakończeniu edycji.  Taka gala podsumowująca jest organizowana w każdym z miast, w którym odbywają się zawody. Aby otrzymać medal biegacz musi wziąć udział w minimum 4 biegach z 6 biegów z cyklu.

City Trail lista Miast:

Bydgoszcz, Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Szczecin, Poznań, Katowice, Warszawa, Wrocław.

Bez medalu, ale…

city-trail2

Po ukończeniu każdego biegu biegacze mogą  posilić się w bufecie zaopatrzonym w herbatę, napój regeneracyjny, słodkie przekąski. W trakcie trwania cyklu odbywają się konkursy z nagrodami, a najszybsi w każdym z miast będą na koniec edycji nagrodzeni.

Coś dla najmłodszych

Cykl jest kierowany także do dzieci i młodzieży. Przed biegiem głównym odbywają się biegi City Trai Junior – na dystansach od 300 m do 2 km.

City Trail: opinia. Dlaczego warto?

Dystans na start: 5 km to dystans dostępny praktycznie dla każdego. Idealny dla osoby, która chce wystartować w swoich pierwszych zawodach. Wymaga już pewnego przygotowania, ale w dalszym ciągu może stanowić cel, który jest w zasięgu możliwości.

Urozmaicenie treningu

Wielu doświadczonych biegaczy traktuje biegi City Trail jako mocne treningi sprawdzające aktualną formę.

Monitorowanie postępów

City Trail składa się z 6 biegów, dzięki czemu można porównywać swoje wyniki. Szczególnie, że każdy z biegów odbywa się w różnych warunkach atmosferycznych. Jeśli pobiegniesz w tym samym tempie w zimowej scenerii, jak i na suchej trasie, to będzie znak, że robisz postępy.

20160116_105515

Rywalizacja

Cykl biegów City Trail zapewnia możliwość rywalizacji. Możesz rywalizować z innymi, jak również z samym sobą – chcąc poprawiać swój czas na tej samej trasie.

Niesamowita atmosfera

Zapewniają ją nie tylko sami biegacze, którzy po biegu dzielą się swoimi wrażeniami z trasy, ale także osoby odpowiedzialne za organizację biegu.

1

Coś nowego

Szczególnie dla biegaczy, którzy biegają wyłącznie po twardej nawierzchni i startują w zawodach ulicznych, ponieważ trasy biegów mają charakter przełajowy i przebiegają przez lasy lub parki.

dsc03092