Do biegu… gotowi… Ekiden!

obrazek_news

W najbliższą niedzielę 27 maja rusza sztafeta maratońska Accreo Ekiden. Z roku na rok rośnie liczba uczestniczących w niej drużyn. Aż 2400 osób spędzi aktywnie niedzielę na świeżym powietrzu. Dla niektórych to piknik i okazja to spędzenia czasu ze znajomymi, a dla innych wyzwanie na jakie czekali cały rok – żeby wbiec na metę przed drużyną, która pokonała ich rok temu. A więc drużyny, na start!

Tegoroczny bieg Accreo Ekiden to już ósma edycja zawodów. Dla przypomnienia – trasa sztafety podzielona jest na odcinki: 7,195km-10km-10km-5km-5km-5km. Każdy z członków zespołu będzie mógł więc wybrać dystans, na którym czuje się najlepiej. Wspólnie zawodnicy przemierzą królewski dystans 42,195 km.

W tym roku na linii startu Accreo Ekidenu spotka się aż 400 drużyn, po uprzednim zwiększeniu limitu przez organizatora biegu. Start sztafety nastąpi w dwóch turach – połowa zespołów wyruszy o godzinie 9:00, a druga o godzinie 14:00. Trasa biegu wiedzie po pętli o długości 5 km w parku Kępa Potocka w Warszawie. Zawodników obowiązuje limit czasu, wynoszący cztery i pół godziny.

Pakiety startowe drużyn (numery startowe, agrafki i koszulki pamiątkowe) odbierają ich kapitanowie lub osoby przez nie upoważnione w Biurze Zawodów. Biuro będzie znajdować się na terenie imprezy na Kępie Potockiej i będzie czynne w przeddzień imprezy, 26 maja w godzinach 12:00-20:00.

W tym roku podczas Accreo Ekiden wyłonimy zwycięzców aż czterech kategorii: generalnej, firmowej, bankowej oraz firm ubezpieczeniowych. Dekoracja zwycięzców odbędzie się około godziny 18:30.

Więcej informacji na temat biegu znajduje się na stronie internetowej www.accreoekiden.pl.