Ekstremalne zakończenie wakacji w Warszawie. W sobotę nad Zalewem Bardowskiego w Warszawie niszczymy się na Runmageddonie. A z nami prawie 4000 zawodników!

DSC_0212

4RUN Team Warszawa vs 4000 zawodników

Zastanawialiśmy się jaką lokalizację tym razem wybiorą wariaci z Runmageddonu. Po fenomenalnym Modlinie i zimowych zmaganiach na Akademii Obrony Narodowej, dużo osób myślało, że wrócimy na Tor Wyścigów Konnych Służew. Nic z tych rzeczy, kolejny ekstremalny bieg z przeszkodami znowu ląduje w nowym miejscu. I nas tam nie zabraknie 🙂

I znowu chcą nas zaskoczyć!

Przez najbliższy weekend okoliczne tereny Zalewu Bardowskiego na warszawskim Targówku będą areną kolejnej edycji Runmageddonu. Taki ekstremalny sposób na zakończenie wakacji wybrało blisko 4000 zawodników z całej Polski, którzy przez dwa dni bawić się będą na trasach formuły Rekrut oraz Intro. Gęste zarośla, las, piaszczysta plaża oraz oczywiście masa wymagających przeszkód – to okoliczności przyrody, z którymi przyjdzie zmierzyć się fanom ekstremalnego biegania. Start imprezy w sobotę od godz. 8:30.

Runmageddon Rekrut Warszawa 2016 (6 km)

runmagedon_3

W sobotę o godz. 8:30 jako pierwsi na trasę biegu wyruszą uczestnicy Rekruta. Zmagania toczyć się będą w gęstych zaroślach, okolicznym lesie oraz na piaszczystej plaży Zalewu Bardowskiego. Już samo pokonanie 6 kilometrowego dystansu po takim terenie nie będzie sprawą łatwą, a po drodze trzeba będzie jeszcze pokonywać 30 wymagających przeszkód. Na zawodników czekać będzie m.in. Indiana Jones XXL, czyli szaleństwo na linie zakończone skokiem do basenu i orzeźwiającą kąpielą wodną, zasieki lodowe czy… ćwiczenia na wypadek ataku zombie. W tym z pewnością pomoże pokonanie przeszkody Helikopter, gdzie trzeba będzie jak najszybciej złapać i wspiąć się po bujającej się ratowniczej drabince. Po sprawdzianie siły i wytrzymałości fizycznej zawodnicy poddani zostaną testom na inteligencję oraz ze znajomości bardzo trudnych słów!

Wstęp do biegów z przeszkodami: Runmageddon Intro – co to jest?

runmagedon_21

Jak zacząć biegać przez przeszkody? Na całe szczęście organizatorzy nie poszli na łatwiznę i nie obniżają poziomu trudności wersji REKRUT. A wprowadzili niższą i krótszą trasę INTRO (3 km), dla wszystkich, którzy chcą spróbować co to znaczy bieganie przez przeszkody. Taka postawa cieszy, bo bardziej doświadczeni zawodnicy (oczywiście tacy jak my! 🙂 🙂 którzy już nie pierwszy raz ryją ziemię, nie byliby szczęśliwi jeśli doszłoby do zmniejszenia poziomu trudności. Dlatego o godzinie 15:00 wystartuje Runmageddon Intro, w którym liczy się głównie frajda, jaką daje wysiłek fizyczny. To bieg na krótszym, bo tylko 3 kilometrowym dystansie, bez ekstremalnych przeszkód, wysokich ścian, zasieków i lin, za to z całą masą błota i wody oraz atrakcji, które sprawią, że każdy z uczestników będzie miał okazję sprawdzić swoją sprawność, a jednocześnie dotrze do mety z uśmiechem. To również świetny sposób na ekstremalne zakończenie wakacji. Z takiej okazji skorzystają m.in. Magda Soszyńska, tancerka Tańca z Gwiazdami oraz aktorka Barbara Kurdej-Szatan.

Fot. Dawid Żak (4)

„To będzie wspaniałe, wyjątkowo ekstremalne zakończenie wakacji w stolicy! Chcemy, aby blisko 4000 uczestników naszego dwudniowego eventu otrzymało od nas potężną dawkę adrenaliny!   Na trasie biegu przygotowaliśmy wszystko to, co fani biegów przeszkodowych lubią najbardziej. Będzie więc dużo wody i błota, gęste zarośla i piaszczysta plaża oraz wiele przeszkód, zarówno naturalnych jak i tych przygotowanych specjalnie przez nas. Przez dwa dni będziemy testować siłę i charakter uczestników na Runmageddonie Rekrut, jak i beztrosko taplać się błocie i pokonywać przeszkody „na wesoło” podczas Runmageddonu Intro. Przygotowaliśmy również wiele atrakcji dla kibiców, którzy przyjdą dopingować zawodników. W czasie gdy uczestnicy będą na trasie biegu, kibice mogą się sprawdzić na 25 metrowej ściance wspinaczkowej lub na największym w Europie dmuchanym torze przeszkód. Czeka nas więc wiele świetnej zabawy i już teraz serdecznie zapraszam nad Zalew Bardowskiego!” – powiedziała Patrycja Kuś, dyrektor Runmageddonu Warszawa.

DSC_0351

Runmageddon to nie tylko impreza dla twardzieli, a poprzednie edycje pokazują, że coraz chętniej i coraz więcej dzieci chce się bawić w bieganie przez przeszkody. Tradycyjnie więc organizatorzy przygotowali również wersję dla najmłodszych, czyli Runmageddon KIDS. Na dzieci w wieku od 4 do 11 lat czeka trasa o długości około 1 km, a na niej 10 przeszkód. Na liście startowej widnieje już ponad 200 nazwisk, co pokazuje, że dzieci chętnie oderwą się sprzed komputera, jeśli tylko zaproponuje się im atrakcyjną formę spędzania czasu. Rodzice którzy chcą jeszcze zgłosić swoją pociechę do biegu, mogą to zrobić poprzez stronę internetową www.runmageddon.pl lub bezpośrednio na miejscu w strefie KIDS.

Biegnij i pomóż

runmagedon_4

Runmageddon chętnie angażuje się w akcje charytatywne i wiele razy podczas swoich imprez zbierał fundusze na takie cele. Tym razem wspólnie z Fundacją „Zdążyć z Pomocą” zbierane będą środki na leczenie Asi, chorującej na ostre wirusowe zapalenie mózgu. Marzeniem Asi jest w przyszłości ukończenie „dużego” Runmageddonu, do czego niewątpliwie potrzebuje jeszcze więcej sił, zaparcia i ciężkiej pracy na turnusach rehabilitacyjnych. Do tej pory ukończyła już Runmageddon KIDS w Myślenicach, Zabrzu i we Wrocławiu. Wystartuje także w Warszawie.

Do zobaczenia na trasie!

4RUN Team w 6 osobowym składzie (Mateusz, Magda, Eliza, Ada, Filip, Mateusz)