Przekazuję jak w bezpieczny sposób osiągnąć mistrzostwo każdego dnia: wicemistrz Polski w Maratonie.

Dieta redukcyjna to okres, który dopada każdą osobę, która rozpoczęła walkę o piękną sylwetkę na siłowni. Redukcja to specyficzny schemat żywieniowy, ukierunkowany na zniwelowanie tkanki tłuszczowej oraz pozbycie się zbędnych kilogramów. Jest to długotrwały proces, który polega na manipulacji własnym metabolizmem oraz przestrzeganiu kilku ważnych zasad. Z redukcją związana jest również tematyka spalaczy tłuszczu, czyli suplementów diety mających na celu pomoc w zredukowaniu tkanki tłuszczowej. Jak je stosować, aby osiągnąć zamierzony cel? Na jakiej podstawie wybrać najlepszy suplement? Podpowiadamy!

Staż trenującego
Spalacze tłuszczu to suplementy diety jak każde inne, a więc powinny być przyjmowane odpowiednio do indywidualnych potrzeb trenującego oraz długości jego stażu na siłowni. Jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z kulturystyką, sięgnij po produkt lżejszy, aby móc stopniowo dochodzić do tych hardkorowych. Przyjmowanie mocniejszych spalaczy na samym początku, może zmniejszyć ich działanie przy następnej redukcji.

 

Tolerancja organizmu na skład
Każdy organizm jest inny i inaczej toleruje poszczególne składniki, dlatego nie warto kierować się zdaniem osób postronnych oraz reklamami. W tym przypadku należy wziąć pod uwagę swoje indywidualne potrzeby oraz predyspozycje. Spalacze dzielą się na dwie grupy: bazujące na stymulatorach i ich pozbawione. Spalacze, których skład jest oparty na stymulatorach nie znajdą zastosowania u osób wrażliwych na kofeinę, synefryny oraz tyraminy.

 

Tutaj doskonałym rozwiązaniem będą środki z zieloną herbatą w składzie, ponieważ one nie zwiększają energii w tak gwałtownym tempie.

 

Spalacze tłuszczu a kwestie zdrowotne
Zdrowie to kwestia kluczowa w momencie, gdy decydujesz się na przyjmowanie reduktorów tłuszczu. Problemy z sercem, ciśnieniem oraz krążeniem wykluczają ten rodzaj suplementacji. W przypadku niedostosowania się do tej reguły, może wystąpić arytmia, kłucie serca, duże nadciśnienie oraz uporczywe bóle głowy.

 

Odpowiednie dieta oraz nawodnienie
Same spalacze tłuszczu nie przyniosą oczekiwanych efektów. Tylko solidna dieta, intensywne treningi oraz odpowiednia suplementacja pomogą Ci w osiągnięciu wymarzonej sylwetki. W trakcie redukcji ważne jest odpowiednie nawodnienie organizmu ze względu na zwiększenie aktywności fizycznej oraz szybsze pocenie się organizmu.

 

Mądre podejście, ciężka praca oraz systematyczność – stosując się do powyższych zasad, osiągniesz sukces w zdrowy i bezpieczny sposób. Obecnie na rynku, dostępnych jest mnóstwo produktów, dlatego też bez wątpienia znajdziesz idealny spalacz tłuszczu dla siebie.