Europejskie ściganie w Gnieźnie

obrazek_news

Ruszyły zapisy do kolejnej edycji Biegu Europejskiego w Gnieźnie. Tegoroczna edycja odbędzie się 9 kwietnia i będzie już dziewiątą z kolei.

Bieg Europejski to dość lubiana przez biegaczy „dziesiątka”, składająca się z dwóch pięciokilometrowych pętli. Ponieważ wiedzie przez centrum miasta, nigdy nie brakuje na niej kibiców.

Po raz pierwszy bieg zorganizowano 27 kwietnia 2003 roku, jeszcze przed przystąpieniem Polski do Unii Europejskiej. Jednym z „ojców” tego przedsięwzięcia był (i jest do tej pory) utytułowany maratończyk, Andrzej Krzyścin. Wówczas zwyciężyli Simon Kasimili (28:26) i Małgorzata Sobańska (34:06). Co ciekawe – w późniejszych latach Kasimili triumfował na gnieźnieńskiej ziemi tylko raz (w 2004 r.), za to Sobańska nie miała sobie równych aż do ubiegłorocznej edycji!

Kiedy rozpoczynała się historia gnieźnieńskiego biegu, na starcie stanęło około stu dwudziestu zawodników. Rok temu chętnych, aby zmierzyć się z tą trasą, było już ponad sześćset pięćdziesiąt, w tym przynajmniej kilkuosobowa grupa pilan. Jak będzie podczas najbliższej edycji?

Wszystkich zainteresowanych informujemy, że trwają już zapisy (można go dokonać osobiście, telefonicznie, listownie, faksem lub za pomocą formularza elektronicznego). Opłata startowa wynos: 40 zł (do 08.04.2011r) a w dniu zawodów 60 zł (bez względu na wcześniejsze zgłoszenie). Szczegółowy regulamin zawodów i inne niezbędne informacje znajdziecie na stronie organizatora.

źródło: www.klubaltom.pl