Frankfurt Maraton: świetny wynik Szosta

obrazek_news

Henryk Szost zajął 12. miejsce w 30. maratonie we Frankfurcie uzyskując drugi czas w historii polskiej lekkoatletyki – 2:09.39.

Zwyciężył po raz drugi z rzędu Kenijczyk Wilson Kipsang Kiprotich wynikiem 2:03.41. Do rekordu świata zabrakło mu trzech sekund.

Rezultat 28-letniego Szosta – reprezentanta WKS-u Grunwaldu Poznań – jest lepszy od wskaźnika PZLA na igrzyska olimpijskie w Londynie (wynosi on 2:10.30). Był to również najlepszy wynik uzyskany przez zawodnika spoza Afryki. Przed nim linię mety osiągnęło bowiem dziesięciu Kenijczyków i Etiopczyk. Na 25 pozycji uplasował się Mariusz Giżyński, z rekordem życiowym, 2:12:34, a na 31. – Radosław Dudycz (2:15:09).
Henryk Szost

Najlepszej z Polek – Agnieszce Gortel nie udało się poprawić rekordu życiowego uzyskanego w tym roku w Düsseldorfie. Z czasem 2:34:32 zajęła 16. miejsce.