Głosujcie na polskich lekkoatletów!

obrazek_news

Jest szansa na tytuł lekkoatlety roku European Athletics m. in. dla Adama Kszczota. Pomożecie?

Trójka polskich lekkoatletów – Anita Włodarczyk, Adam Kszczot oraz Konrad Bukowiecki – została nominowana do tytułów Lekkoatletów Roku w Europie, który przyznaje European Athletics.

Adam Kszczot został nominowany w kategorii mężczyzn. Trenowany przez Zbigniewa Króla średniodystansowiec ma za sobą – podobnie jak Anita Włodarczyk – sezon pełen sukcesów. W marcu w sopockiej Ergo Arenie został halowym wicemistrzem świata w biegu na 800 metrów, a w maju, wraz z kolegami z reprezentacji, był drugi w biegu sztafetowym 4 x 800 metrów podczas inauguracyjnej edycji zawodów IAAF World Relays na Bahamach.

Latem Polak zapewniał, że w Szwajcarii, podczas mistrzostw Europy, zdobędzie złoto i słowa dotrzymał. Trenowany przez Zbigniewa Króla biegacz klubu RKS Łódź na Stadionie Letzigrund zaimponował formą i w wielkim stylu wywalczył mistrzostwo naszego kontynentu. Kilka dni temu, startując w barwach Europy, zajął wysokie trzecie miejsce w kończącym sezon Pucharze Interkontynentalnym 2014.

Lekkoatletką roku na naszym kontynencie ma szansę zostać Anita Włodarczyk. Podopieczna Krzysztofa Kaliszewskiego ma za sobą niezwykle udany sezon. W połowie sierpnia zawodniczka warszawskiej Skry w imponującym stylu wywalczyła tytuł mistrzyni Europy pokonując drugą w konkursie Słowaczkę Martinę Hrašnovą o ponad 4 metry.

Wschodzącą gwiazdą lekkoatletyki w Europie ma szansę zostać młody i utalentowany polski miotacz Konrad Bukowiecki. Urodzony w 1997 roku zawodnik Gwardii Szczytno zdobył w tym roku w Eugene złoty medal 15. IAAF Mistrzostw Świata Juniorów deklasując starszych rywali, a kilkanaście tygodni później w niezwykle imponującym stylu wywalczył w chińskim Nankinie mistrzostwo olimpijskie młodzieży.

Pomóc możecie glosując tutaj: Facebook European Athletics

(najpierw trzeba polubić EA na Facebooku a dopiero następnie można oddać głos)

Głosowanie internetowe potrwa do 3 października. Wyniki Plebiscytu zostaną ogłoszone podczas uroczystej Gali European Athletics Golden Tracks w stolicy Azerbejdżanu Baku w sobotę 11 października – w dniu 95 urodzin Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, więc miejmy nadzieję że będziemy świętowali podwójnie J