Go ToHell 2015: ultramaraton
Startuje w triathlonie i biegach ekstremalnych. Od najmłodszych lat związany z dziennikarstwem i sportem. Studiował Dziennikarstwo spec. foto na UW,...

obrazek_news

80 km po Półwyspie Helskim. Zwycięzca? Rafał Bosianek z 4RUN Team! Relacja i zdjęcia z piekielnego ultramaratonu na polskim wybrzeżu.

Cel? Półwysep Helski.

Start? Gdynia

Dystans? 80 KM

Zwycięzca? Rafał Bosianek, 4RUN Team Piła

80 kilometrów po polskim wybrzeżu

Ultramaraton GoToHell 2015 rozpoczął się w Gdyni o 4.30 nad ranem. Zawodnicy mieli do pokonania morderczą (ale piękną) trasę o długości 80 kilometrów. Nasz zawodnik, Rafał Bosianek, potrzebował na to niespełna 6.5 godziny. Wynikiem 6:25:31 zapewnił sobie pierwsze miejsce w nadmorskim biegu.

Do piekła czy na Hel?

Nazwa biegu nie jest przypadkowa. Łączy piekielny dystans z miejscem rozgrywania zawodów – większość trasy prowadzi przez tereny puckie, na Półwyspie Helskim. Ultramaraton zgromadził około 110 zawodników i kolejną siedemnastkę, która była wsparciem dla biegaczy.

Siła w drużynie

Oprócz naszego zwycięzcy walkę z trasą podjął Waldek Łastowski, również z 4RUN Team Piła. Obaj mogli liczyć na cenne wsparcie innych klubowiczów – asystę rowerową, towarzystwo na trasie i jakże cenne doładowanie energetyczne. Tutaj chyba czai się klucz do sukcesu: w drużynie siła J

Edycja 2015 urosła w siłę, ewoluując z koleżeńskiego biegu w Ultramaraton GoToHell 2015.  Na linii mety zlokalizowanej, na Bulwarze Nadmorskim w Helu, znalazła się Tablica Zwycięzców, na której biegacze mogli odcisnąć swoją dłoń. 

Więcej zdjęć, galeria z edycji 2015:

Ogromne gratulacje dla Rafała i Waldka i całej wspierającej ekipy 4RUN Teamu

fot. Kamila Bosianek 4RUN Team

Powrót