Henryk Szost lekkoatletą października!

obrazek_news

Mamy przyjemność ogłosić, że dzięki zdecydowanej przewadze w głosowaniu internautów oraz poparciu ekspertów i przedstawicieli mediów Henrykowi Szostowi przyznano tytuł zawodnika miesiąca na Starym Kontynencie.

W maratonie we Frankfurcie, który odbył się 30 października zawodnik WKS Grunwald Poznań, był bliski ustanowienia rekordu Polski. Ostatecznie uzyskał czas 2:09:39, drugi w historii polskiej lekkoatletyki.  Szybciej w bieżącym roku w Europie biegali tylko Ukrainiec Oleksandr Sitkowski (2:09:26) i Dmitrij Safronow (2:09:35).

Za naszym zawodnikiem najwięcej głosów uzyskali: Irlandczyk Alistair Craigg (przebiegł 10 mil w Portsmouth w czasie 47:14) i francuski junior Quentin Bigot (rzucił młotem o wadze 6.00 kg na odległość 82.84, drugą w historii lekkoatletyki).

Wśród pań tytuł lekkoatletki miesiąca zdobyła, po raz trzeci w karierze, 34-letnia Rosjanka Lilia Szobuchowa, zwyciężczyni maratonu w Chicago w czasie 2:18:20, ustępującym jedynie osiągnięciom Pauli Radcliffe. Drugie miejsce w głosowaniu zajęła białoruska chodziarka Anastazja Jacewicz, a trzecie włoska biegaczka Nadia Ejjafini.

W przeszłości tytuł lekkoatlety miesiąca w Europie zdobyło jeszcze trzech polskich zawodników:

– Marek Plawgo (wrzesień 2007)

– Tomasz Majewski (lipiec 2009)

– Anita Włodarczyk (czerwiec 2010)

źródło: www.pzla.pl