Startuje w triathlonie i biegach ekstremalnych. Od najmłodszych lat związany z dziennikarstwem i sportem. Studiował Dziennikarstwo spec. foto na UW,...
Wróciliśmy z Gdyni. Edycja 2015 to prestiżowy Ironman 70.3 Triathlon. Doskonała organizacja, wyniki na światowym poziomie. Zobaczcie wideo i zdjęcia z nadmorskiej trasy. Jako 4RUN nie tylko zrobiliśmy materiał, ale sami startowaliśmy. Do Gdyni zawitaliśmy w sobotę. O co w tym wszystkim chodziło?

fot. Mateusz Szymański 4RUN

Do Polski po raz pierwszy zawitał prestiżowy, międzynarodowy cykl Ironman 70.3. Na starcie połówki Ironmana stanęło blisko 2000 zawodników z Polski i ze świata.

Dystans Ironman 70.3

·       1.9 km pływania

·       90 km na rowerze

·       półmaraton do przebiegnięcia.

Dzień 1 Herbalife Ironman 70.3 Triathlon Gdynia 2015: ZOBACZ cały materiał z 1 dnia: KLIKNIJ

Dzień pierwszy to intensywne, pochłaniające cały dzień przygotowania. Odbiór pakietów z Areny Gdynia, uzupełnienie zapasu izotoników na Expo przed startem, zebranie sił na pasta party. A wcześniej niezwykle ważna (zwłaszcza dla początkujących) odprawa techniczna, gdzie można poznać trasę, obowiązujące zasady i restrykcje. A te, jako że mamy tu do czynienia z międzynarodowym Ironmanem, nie obchodzą się z zawodnikami łagodnie. Śmiecisz na trasie, uprawiasz drafting, masz bałagan w strefie startowej, poganiasz innych zawodników – czeka Cię 4 minutowa kara lub dyskwalifikacja.

Herbalife Ironman 70.3 Triathlon Gdynia 2015: START I OPRAWA