Startuje w triathlonie i biegach ekstremalnych. Od najmłodszych lat związany z dziennikarstwem i sportem. Studiował Dziennikarstwo spec. foto na UW,...
Największy i pierwszy w Polsce prestiżowy Ironman 70.3. Gdzie? W Gdyni. Jesteśmy na starcie wraz z 2000 zawodników. Relacja, zdjęcia: część 1.

Zawodnicy najpierw będą walczyli w morskiej otchłani na dystansie 1.9 km, aby następnie wskoczyć na 90 km trasę rowerową. A wszystko to na koniec doprawić półmaratonem.

A my jesteśmy na miejscu, drżymy o pogodę na starcie. Sobotni sprint wypadł obiecująco przy w miarę łagodnej jak na szalejące w Polsce upały, pogodzie. Jeśli niedziela będzie równie łaskawa to zapowiada się niezwykle pasjonująca i widowiskowa impreza.

Kto startuje w Herbalife Ironman Triathlon Gdynia 2015?

Odpowiedź na to pytanie znajdziecie tutaj: KLIKNIJ

Dzień pierwszy to intensywne, pochłaniające cały dzień przygotowania. Odbiór pakietów z Areny Gdynia, uzupełnienie zapasu izotoników na Expo przed startem, zebranie sił na pasta party. A wcześniej niezwykle ważna (zwłaszcza dla początkujących) odprawa techniczna, gdzie można poznać trasę, obowiązujące zasady i restrykcje. A te, jako że mamy tu do czynienia z międzynarodowym Ironmanem, nie obchodzą się z zawodnikami łagodnie. Śmiecisz na trasie, uprawiasz drafting, masz bałagan w strefie startowej, poganiasz innych zawodników – czeka Cię 4 minutowa kara lub dyskwalifikacja.

Po zrobieniu ostatnich zakupów i odebraniu pakietu startowego, kordon setek samochodów ruszył w stronę morza. Ruszył to może nadużycie, bo tuż po zakończeniu odprawy technicznej parking utknął na blisko godzinę J

A tuż obok słynnego okrętu „ORP Błyskawica”, zlokalizowana jest strefa zmian, start i meta. Tam zastała nas dłuuuuuuuuuga kolejka do zostawienia sprzętu. Chociaż organizacja jest na wysokim poziomie i mimo że swoje trzeba odstać (zawodnicy wchodzą do strefy pojedynczo) to wszystko odbywało się sprawnie. Gorzej z parkingami, ale największy sajgon będzie w niedzielę przed samym startem.  Najlepiej nie pakować się tam samochodem.

Co czeka zawodników na trasie Ironman Triathlon Gdynia 2015?

1,9 km pływania (na szczęście bez okrążeń i wychodzenia z wody)

90 km na rowerze (2 pętle)

 21,1 km biegania (3 pętle, półmaraton)

Zdjęcia z trasy, wyniki i drugą część materiału/relacji zobaczycie u nas już wkrótce. Jak tylko cali i w jednym kawałku skończymy start w Gdyni i zdołamy zebrać siły na powrót J

fot. Mateusz Szymański 4RUN