Herbalife Triathlon Susz 2012 już w ten weekend!

obrazek_news

W najbliższy weekend, 7-8 czerwca 2012, odbędzie się Herbalife Triathlon Susz – największa impreza triathlonowa w Europie Środkowo-Wschodniej. Zawody mają rangę Otwartych Mistrzostw Polski w triathlonie na dystansie długim. Wśród uczestników pojawią się tegoroczni ambasadorzy imprezy: Paulina Sykut, Magda Boczarska, Marcin Dorociński i Maciej Dowbor.

Start w zawodach zapowiedziały także zeszłoroczne gwiazdy: Tomasz Karolak, Piotr Adamczyk i Łukasz Grass, a także inni znani artyści i politycy: Wojciech Olejniczak, Iwona Guzowska, Marek Siwiec, Waldemar Błaszczyk, Maciej Wróblewski i Sidney Polak.

O zwycięstwo na dystansie 1,9 km pływania, 90 km jazdy na rowerze i 21,1 km biegu powalczą jednak zawodowcy. Na starcie staną zeszłoroczni zwycięzcy:Anton Blokhin (Ukraina) i Ewa Bugdoł (Polska), a także: Kirila Valadzkou, Dorosh Nazar i Victor Aloshin. Polską elitę mężczyzn stanowić będą natomiast: Michał Siejakowski, Dominik Szymanowski oraz Mikołaj Luft.

W rozgrywanym w niedzielę wyścigu sprinterskim faworytką jest Agnieszka Jerzyk, reprezentantka Polski na Igrzyska Olimpijskie w Londynie.

Łącznie do startu w zawodach zgłosiło się 1000 triathlonistów, którzy będą mogli także wziąć udział w targach triathlonowych i pasta party. Dodatkowo, 6 lipca (piątek) o godzinie 18:00 w Hotelu Warmianka odbędzie się spotkanie autorskie z Łukaszem Grassem, autorem ukazującej się właśnie na rynku książki „Trzy mądre małpy”, poruszającej m.in. tematykę triathlonu i roli, jaką ta dyscyplina może odegrać w życiu człowieka. W sobotę o godzinie 20:00 zaplanowano natomiast koncert Sidneya Polaka.

Więcej informacji, w tym szczegółowy program imprezy, dostępne na www.herbalifetriathlon.com.