I po mistrzostwach…

obrazek_news

Emocjonujące Mistrzostwa Europy Juniorów w Tallinie przeszły już do historii. W niedzielę, ostatnim dniu zawodów, na podium stanęły dwie nasze sztafety. Srebro wywalczyły kobiety na 4×400 m, a brąz mężczyźni na 4×100 m.

Polki wystartowały w składzie: Patrycja Wyciszkiewicz, Małgorzata Hołub, Justyna Święty i Magdalena Gorzkowska. Uzyskały łącznie czas 3:35:35 i do ostatnich metrów starały się wyprzedzić Brytyjki. Ostatecznie  musiały uznać wyższość rywalek. Warto dodać, że naszym zawodniczkom zabrakło zaledwie 0.11 sek. do rekordu Polski juniorek ustanowionego podczas MEJ w Rydze (08.08.1999).
Nasza męska sztafeta sprinterów stanęła na najniższym stopniu podium w innym biegu rozstawnym – 4×100 m. Polacy (Konrad Donczew, Kamil Supiński, Kamil Bijowski i Tomasz Kluczyński) pokonali zadany dystans w czasie łącznym 40.42, ustępując jedynie Francuzom i Brytyjczykom. Z powodu kontuzji Karola Zalewskiego w naszym zespole na pierwszej zmianie pobiegł płotkarz.

W rywalizacji kobiet na 4×100 m Polki (Ayla Kisiel, Katarzyna Sokólska, Angelika Stępień, Zuzanna Kalinowska) zajęły niewdzięczne czwarte miejsce (45.05).

Łączny dorobek medalowy naszej młodej reprezentacji to osiem krążków:

– złoto,

– pięć sreber

– dwa brązy

W klasyfikacji medalowej dało to nam siódme miejsce, zaś w klasyfikacji punktowej – piąte.